دسته بندی: والیبال تاریخ: ۲۲:۲۰:۱۱ ۱۳۹۶/۰۲/۲
سایز متن:
+ -

سرپرست فدراسیون والیبال گفت:  شرایط اقتصادی سبب شد که برخی باشگاه‌ها در انجام تعهدات خود با مشکل مواجه شوند که این خوشایند لیگ برتر نیست. 

به گزارش کاپ، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و در مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی والیبال اظهار داشت: لازم است به تمام کسانی که در سال ۹۵ برای برگزاری لیگ زحمت کشیدند خسته نباشید بگویم. البته در این میان نوساناتی وجود داشت اما لیگ ما به گونه‌ای است که می‌تواند به تیم ملی کمک کند. این پنج ماه فرصت مناسبی است که بازیکنان شرایط خود را برای اردوهای سال جدید حفظ کنند. همچنین فرصت مناسبی برای عرضه اندام جوانان است به این ترتیب آنها می‌توانند خود را به کادر فنی نشان دهند. علاوه بر این فرصت مناسبی برای بازیکنان امید و جوانان است زیرا آنها پشتوانه های تیم ملی هستند.

وی افزود: شرایط اقتصادی سبب شد که برخی باشگاه‌ها در انجام تعهدات خود با مشکل مواجه شوند. این خوشآیند لیگ برتر نیست. به همین خاطر به سازمان لیگ گفتیم که شرایطی فراهم کند و به تیم‌هایی اجازه حضور داده شود که توانایی عمل به تعهدات خود را داشته باشندی ناگفته نماند که ما مشکلات تیم ها و شرایط اقتصادی آنها را درک می‌کنیم اما انتظار داریم که مسئولان محلی و ادارات کل در استان های مختلف به تیم ها کمک کنند تا تیم ملی به اهداف خود برسد. اگر ما بخواهیم تیم قدرتمند ملی داشته باشیم باید لیگ قدرتمندی داشته باشیم و این نیازمند ساختار اقتصادی مناسب است. اینها لازم و ملزوم هستند و امیدواریم در سال ۹۶ نظم بهتری در برگزاری لیگ داشته باشیم. 

سرپرست فدراسیون والیبال درباره عملکرد تیم ملی نوجوانان گفت:ما از عملکرد تیم‌های نوجوانان نگرانی نداریم. زیرا از ابتدا انتظار قهرمانی آسیا از این تیم نداشتیم؛ ولی شرایط مسابقات به گونه‌ای بود که ما یکی از جوانترین تیم های تاریخ کشورمان را به مسابقات فرستادیم. این تیم قطعاً در آینده ملی پوشان زیادی به تیم بزرگسالان تحویل خواهد داد.

وی افزود: اما این مسابقات قرار بود در خرداد و تیر برگزار شود اما تغییر در برنامه بازی‌ها سبب شد که مسابقات در آخر اسفند برگزار شود و ما در برگزاری بازی‌های تدارکاتی به مشکل خوردیم. ضمن اینکه یکی از بازیکنان ما هشت روز از شرایط قانونی بزرگتر بود و کادر فنی روی به حساب می کرد ولی تیم مجبور شد بدون این بازیکن پشت خط راهی شود. در حال این بازیکن برای مسابقات جهانی به تیم اضافه خواهد شد.  درست است که ما روی سکو نرفتیم اما بازیکنان خوب این تیم به تیم بزرگسالان می‌رسند. همچنین ما از تیم جوانان و امید رضایت کافی داریم. تیم امید ما هم میزبان مسابقات امیدهای آسیا در اردبیل است و تلاش می‌کنیم که برنامه‌ریزی خود را به شکلی انجام دهیم که در رده‌های پایه بازی های بیشتری برای آینده سازان والیبال داشته باشیم.

 


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.