دسته بندی: بسکتبال تاریخ: ۱۴:۱۳:۱۶ ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
سایز متن:
+ -

این طور که شنیده می شود اردوی تیم ملی بزرگسالان بسکتبال شرایط مناسبی ندارد!

به گزارش کاپ، درگوشی که صحبت می کنیم می گویند بین خودمان باشد به کسی نگویی ها، می گویم باشد نمی گویم مگر چه شده؟ می گویند وضع اردوها خراب است از کجا بگوئیم؟ می گویم مگر چطور است؟ می گویند صبحانه درست و حسابی که نمی خوریم، ظهر هم می خواهیم استراحت کنیم پشه و گرما اجازه نمی دهد، کلا وضعیت مناسب نیست!

 

بازیکنان تیم ملی بسکتبال صبحانه چه می خورند؟

واقعیت این است که شرایط اردوی تیم ملی بسکتبال مناسب نیست، بچه ها پچ پچ می کنند اما نمی توانند صدای شان را بالا ببرند. در همین حد درگوشی می گویند، هرچه باشد جوان هستند و از آینده شان می ترسند وقتی می بینند کاپیتان شان با اعتراضی که کرد چه بلایی سرش آمد ترجیح می دهند در گوشی بهم اعتراض کنند تازه از همین هم می ترسند و می گویند مبادا برای مان شر شود!

اینها جوان هستند و باید تغذیه خوب داشته باشند اما وقتی صبحانه درست و حسابی نمی خورند چگونه باید ساعت ها تمرین کنند و انرژی بگذارند؟

وقتی روز اول اردوی تیم ملی به ملی پوشان القاب زشتی همچون "کثیف ترین" داده شد و از سوی رئیس تهدید شدند کسی لب به سخن نگشود الان هم کسی توان اعتراض ندارد.

دل مان برای بازیکنان جوان تیم ملی می سوزد خودشان باز درگوشی می گویند اگر صمد و حامد بودند شرایط بهتر بود حداقل آنها می توانستند اعتراض کنند اما الان کسی نمی تواند حرفی بزند.

 

اردوی تیم ملی بوی بزرگی نمی دهد

خلاصه آنکه اردوی تیم ملی بوی بزرگی نمی دهد انگار که اردوی جوانان است و عده ای را دور هم جمع کرده اند برای استعدادیابی! برای  این هم دلیل داریم، درک بائرمن سرمربی تیم ملی در آخرین اظهارنظر خود با رسانه ها گفته است:"من تمام مسائل را صادقانه می‌گویم. ما تاکنون در این مدت روی کارهای پایه تمرین کرده‌ایم و فرصتی برای برگزاری بازی 5 به 5 نداشته ایم و به همین دلیل نمی‌توان پیش از آغاز بازی در مورد نفرات نظر داد!"

به قول برخی ها مگر داریم؟ تیم ملی بزرگسالان و کار روی پایه؟ چند هفته گذشته است و هنوز بازی 5 به 5 در اردو برگزار نشده است؟ یک دفعه بگوئید برای جوانان اردوی استعدادیابی و پرورش گذاشته ایم، دیگر چرا می گوئید اردوی بزرگسالان؟

 

اینجا نه جای آموزش است نه پادگان!

همه می دانیم تیم ملی بزرگسالان جای بهترین هاست و آیا باید با بهترین ها روی کارهای پایه تمرین کرد؟ تا بازی های انتخابی المپیک زمانی باقی نمانده است و به جای اینکه سیستم تمرین کنیم و به آنالیز حریفان بپردازیم و ببینیم که باید مقابل آنها چگونه حاضر شویم، داریم روی کارهای پایه تمرین می کنیم؟! این هم از عجایب دیگر بسکتبال است. بعد می گوئیم چرا پیشرفت نمی کنیم؟ چرا به بیشتر از آسیا فکر نمی کنیم؟ خب وقتی برنامه های ما در همین حد است، وقتی اردوهای ما این مدلی است چه توقعی می توان داشت؟ توقع این را داریم که با این شرایط پا به پای تیم های اروپایی هم بجنگیم وقتی حتی صبحانه درست و حسابی هم به قهرمانان مان نمی دهیم!

آقایان اینجا تیم ملی بزرگسالان است جایی که باید بهترین امکانات برای ملی پوشان فراهم باشد جایی که باید بالاترین تمرین ها انجام شود، اینجا جای بهترین هاست نه جای آموزش است نه پادگان!

سعیده فتحی

 


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.