دسته بندی: فوتبال اروپا تاریخ: ۱۳:۴۹:۰۷ ۱۳۹۶/۰۲/۲
سایز متن:
+ -

ستاره فوتبال برزیل یک سال پیرتر شد.

 به گزارش کاپ، تا قبل از اینکه مسی و رونالدو، جوایز انفرادی هر سال دنیای فوتبال را بین خود تقسیم کنند، ستاره‌ای از برزیل، جایزه بهترین بازیکن دنیا را در دست داشت؛ ریکاردو ایزاکسون لیته یا همان کاکا! 

لفظ جالب

 چقدر خوب شد که یک بار برادر کوچک در تلفظ نامش دچار مشکل شد و او را «کاکا» نامید! این اسم روی او باقی ماند و وقتی در اوج جوانی به باشگاهی به بزرگی میلان پیوست، بهترین بخت برای درخشش را یافت. در میلان، طی اولین دقایق حضور در دربی شهر با ضربه سر گل زد تا تیمش برتری 3 بریک در بازی لیگی مقابل اینترمیلان را تجربه کند.این، تازه سرآغاز قصه رویایی او بود؛ ایزاکسون لیته یک تنه پابه پای رونی در جدال بزرگ نیمه‌نهایی فصل 2007-2006 لیگ قهرمانان گل زد و  تیمش را به فینال و در نهایت قهرمانی رساند.

کاکا

کاکا

بهترین

در مراسم انتخاب بهترین‌های سال دنیا فیفا نمی‌توانست فرد دیگری را به جای این الماس خوش‌تراش برای جایزه بهترین بازیکن دنیا انتخاب کند. کاکا مرد سال دنیا شد و بیش‌ترین تحسین‌ها را نصیب برد. درخشش ادامه داشت. هنوز از کسی یاد نبرده او بن‌مایه اصلی داستان فتوحات میلان آنچلوتی نام داشت. افسوس که فروخته شدن به رئال مادرید توام با بی‌مهری سران باشگاه پایتخت اسپانیا بود و او در نهایت زودتر از حد معمول و در حالی که شاید می‌‍توانست امپراطوری خود را گشترس دهد، مجبور به حضور در لیگ‌های سطح پایین شد. دیگر کسی از این کاتولیک متعصب خبر نداشت و حالا هم تنها به خاطر روز تولدش به یاد آورده می‌شود اما دنیای فوتبال بیش از این مدیون اوست؛ اویی که در عصر ابرانسان‌هایی مانند رونالدو و مسی، آخرین برنده زمینی جایزه مرد سال جهان بود و دنیایی را شیفته خودش کرده بود.


همچنین بخوانید
۱ دیدگاه
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.