دسته بندی: فوتبال اروپا تاریخ: ۱۲:۳۹:۰۷ ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
سایز متن:
+ -

هر چقدر جایزه مخصوص مرد سال جهان تازگی داشت، اتفاق پایانی رخ داده در مراسم مجلل زوریخ تکراری بود.

 به گزارش کاپ، برخلاف چند سال قبل، در چهره 2 نامزد حاضر در مراسم هنگام خواندن اسم برنده جایزه مرد سال دنیا استرسی وجود نداشت و رونالدو هم دیگر مثل جوایز قبلی از خود بیخود نشد. انگار رنگ رخساره از سر ضمیر خبر می‌داد. کمبود هیجان به کمبود رقابت بین فوتبالیست‌ها برای دریافت جوایز فردی پهلو می‌زد.به هر حال برای هشتمین سال متوالی یک نماینده از لالیگا این جایزه را برد و کماکان همین رونالدو تنها بازیکن غیر سری A و لالیگایی برنده جایزه بهترین بازیکن جهان است! 

 تعادل و سپس اقتدار مطلق

جایزه مرد سال دنیا از سال 1991 اهدا می‌شود. در 3 دوره اول، اسطوره‌های مثل لوتار ماتیوس، مارکو فان‌باستن و روبرتو باجو جایزه را بردند. هر 3 بازیکن آن زمان در سری A شاغل بودند و یک سال بعد روماریوی بارسایی اقتدار لیگ ایتالیا را موقتا از بین برد. ژرژ وه‌آ با تبدیل شدن به اولین و تنها آفریقایی برنده یک جایزه بین‌المللی فردی دوباره میلان و سری A را در صدر اخبار قرار داد. رونالدوی برزیلی یک وزنه تعادل بود چون 2 فصل در لباس بارسلونا و اینتر میلان مرد سال شد و در ادامه نوبت به اقتداز زیدان و فیگو شد. تا این جا سهم لالیگا و سری A مساوی بود اما با ظهور رونالدینیو کفه ترازو به نفع لالیگا سنگینی کرد و پس از یک دوره جایزه گرفتن رونالدو درلباس منچستریونایتد، لیگ اسپانیا دوباره قدرت مطلق در زمینه تصاحب جوایز فردی نام داشت و حالا هم با رونالدو و مسی این جایزه را به نام خودش زده است.

 برتری لالیگا

17 بار بازیکنان شاغل در لالیگا عنوان بهترین بازیکن سال جهان به دست آورده‌اند و سهم سری A پس از آن درخشش اولیه تنها 8 برنده بوده است.  یک بار هم لیگ برتر توسط رونالدو در سال 2008 این جایزه را برد. خالی شدن سری A از ستاره به کنار، حضور توامان کریس رونالدو و لیونل در لالیگا باعث شده دیگر کسی به رقابت با این لیگ طی چند سال آینده هم فکر نمی‌کند. حتی در رده باشگاهی هم رقابتی وجود ندارد چون فقط به تناوب، رئال و بارسلونا، باشگاه بازیکنان برنده این عنوان نامیده می‌شوند! هر چقدر جایزه و شکل مراسم انتخاب بهترین بازیکن سال جهان تغییر یافته، سنت سال‌های اخیرش تغییر نکرده است؛ برندگان تکراری از لیگ‌ها و باشگاه‌های تکراری! 

 

 


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.