دسته بندی: فوتبال ايران ، اخبار برگزیده تاریخ: ۰۲:۴۴:۳۸ ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
سایز متن:
+ -

وینگر ملی پوش تیم آلکمار گفت: من در آلکمار راحت هستم و خوشحالم و نمی خواهم تمرکزم به هم بریزد.

 به گزارش کاپ، علیرضا جهانبخش در سال ۲۰۱۶ توانست بیش از پیش خودش را در فوتبال هلند اثبات کند و به یکی از بهترین های اردیویژه تبدیل شد. این بازیکن سال ۲۰۱۷ را هم با قدرت و صلابت خاصی آغاز کرده است و انگیزه های زیادی برای درخشش در تیم باشگاهی اش و همچنین تیم ملی ایران دارد. وی در گفت و گویی مفصل با کاپ، درباره حال و احوال این روزهایش و اتفاقات پیرامون صحبت کرده است که در ادامه می خوانید:

×چند روزی است که سال ۲۰۱۶ تمام شده؛ سالی که گذشت برای علیرضا جهانبخش چطور بود؟

سال ۲۰۱۶ از نظر خودم سال خوبی بود. اتفاقات مثبتی برایم رخ داد. فراز و نشیب های زیادی داشتم اما در مجموع خوب بود و راضی هستم. وقتی این سال را به طور کلی نگاه می کنم نکات مثبت بزرگی در آن وجود داشت. همین طور نکات منفی هم خودنمایی می کند. به هر حال یک سال دیگر گذشت و تجربیات زیادی چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه ای کسب کردم و به قول معروف باتجربه تر شدم.

×و سال ۲۰۱۷...

سال ۲۰۱۷ با اردوی تیم مان شروع شد. شرایط خیلی خوب است و انگیزه های زیادی دارم تا به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنم.

×علیرضا جهانبخشی که ما می شناسیم زیاد برونگرا نیست اما در اردوی بناهاویس دیدیم که خیلی فضای فانی در تیم به وجود آورده بودی. دلیل خاصی داشت؟

بله. من آدم برونگرایی نیستم.سعی می کنم شرایط فان یا شرایط های دیگر را در جای خودش داشته باشم و تمرکزم را به هیچ وجه از دست ندهم. اما فشار تمرینات در اسپانیا بسیار زیاد بود و دوران بدنسازی را پشت سر می گذاشتیم. باید به نحوی از این فشار فرار می کردیم و جو را عوض می کردیم. من سعی داشتم فضای موجود در اردو را عوض کنم و به قول معروف فان کنم. خدا را شکر تمرینات بسیار خوب و با نشاطی در اسپانیا داشتیم و من هم بسیار اکتیو بودم.

علیرضا جهانبخشی

×یک بازی دوستانه هم با آگزبورگ داشتید که تو هم یک پاس گل دادی.

در کنار تمرینات بدنی، یک بازی دوستانه هم با تیم آگزبورگ داشتیم. تلاش می کنیم تا نیم فصل دوم را مانند نیم فصل اول با هماهنگی بالایی آغاز کنیم.

×هماهنگی بسیار خوبی هم بین تو و وخهورست مهاجم تیمتان به وجود آمده و پاس گل های خوبی به او می دهی.

همانطور که گفتم کلا تیم ما به هماهنگی بسیار بالایی رسیده است. زیر نظر کادر فنی تمرینات خوبی را انجام می دهیم. خدا را شکر من و وخهورست هم به درک خوبی از یکدیگر رسیده ایم و هماهنگی خوبی بین ما وجود دارد. باید این هماهنگی هفته به هفته بهتر و بیشتر شود.

×چند هفته آخر سال ۲۰۱۶ جایگاه ثابتت را از دست داده بودی. دلیل خاصی داشت؟

نظر کادر فنی بود و من هم تابع بودم. سعی کردم تلاشم را بیشتر کنم و خدا را شکر بعد از سه چهار هفته، خودم برگشتم و شرایطم مثل سابق شد. الان هم سه هفته ای می شود که جایگاه خودم را پس گرفته ام.

×آلکمار امسال می تواند رتبه ای بهتر از فصل گذشته کسب کند؟

کار بسیار سختی داریم چون رقابت بسیار تنگاتنگ است. اگر بتوانیم بین سه تیم نخست قرار بگیریم یک نتیجه فوق العاده را کسب کرده ایم.

×در یکی از رسانه های هلندی متوجه شدیم که مادر بزرگوارت کسالتی داشتند که خدا را شکر مرتفع شد. در این باره هم کمی صحبت کن.

بله. دیروز با یکی از روزنامه های هلندی در این باره صحبت کردم. یک دوره چند هفته ای بسیار سخت بود که آن را گذراندم. حکمت و قسمت این بود و خدا را شکر که همه چیز ختم به خیر شد. خدا را شکر الان مادرم وضعیت خوبی دارند. می خواهم از باشگاه آلکمار و سرمربی تیمم تشکر کنم که در این مدت یار و یاور من بودند و کاملا وضعیت من را درک کردند و اجازه دادند بیشتر پیش خانواده و مادرم باشم. روزهای سختی بود که به خیر و خوشی تمام شد.

×در این فعل و انفعال با پروفسور سمیعی هم آشنا شدی. ایشان دکتر معالج مادر شما بودند و اتفاقا خیلی هم فوتبالی هستند.

بله. من در این برهه زمانی از نزدیک با پروفسور سمیعی در ارتباط بودم و آشنا شدم. واقعا باید از ایشان یک تشکر ویژه داشته باشم. پروفسور سمیعی در هر جای دنیایی که باشد هموطنان خودش را در ارجحیت قرار می دهد. از طرفی ایشان هم مثل ما شمالی هستند و همین صمیمیت ما را بیشتر کرد. همانطور که گفتید خیلی هم به فوتبال علاقه مند  هستند و در این باره باهم گپ زدیم. باهم درباره خیلی از مسائل حرف زدیم و ایده های جالبی هم راجع به فوتبال داشتند و با من در میان گذاشتند.

پروفسور سمیعی

به سراغ دیگر لژیونرها برویم. رضا قوچان نژاد هم حسابی روی فرم است. گل عقربی او به وولفسبورگ را دیدی؟

بله. گل فوق العاده ای بود و از دیدن آن لذت بردم. رضا چون در هلند بزرگ شده و با فرهنگ و زبان اینجا آشناست خیلی خوب و سریع توانست خودش را با شرایط وفق دهد. از طرفی هیرنفین امسال تیم بسیار خوبی را در اختیار دارد. ما رقابت بسیار شدیدی با این تیم در بالای جدول داریم.

×کریم انصاری فرد هم به شاه ماهی نقل و انتقالات یونان تبدیل شده است. با او تماسی نداشتی؟

اتفاقا چند روز پیش با هم صحبت کردیم و خوشحالم که اینقدر خوب و باصلابت بازی می کند و برای تیمش گل می زند. من وقتی موفقیت بچه ها را می بینم بسیار خوشحال می شوم و انرژی مثبت می گیرم.

×از پانیونیوس جدا می شود یا خیر؟

بگذارید در این باره خود کریم صحبت کند.ما باهم در این باره صحبت کردیم. امیدوارم او و بقیه بچه ها بهترین تصممی ممکن را برای آینده شان بگیرند.

×درباره سعید عزت اللهی هم این شایعه به وجود آمده بود که می خواهد راهی آلکمار شود اما او این مساله را تکذیب کرد.

ابتدا آرزو می کنم سعید بهترین تصممی ممکن را بگیرد و به تیمی برود که اینده اش در آنجا روشن باشد. بعید می دانم به اینجا بیاید اما مطمئنا او بهترین تصمیم را خواهد گرفت.

×درباره خود تو هم صحبت هایی شد. یکی از رسانه های هلندی نزدیک به آژاکس لیست خرید این تیم را فاش کرد که تو در صدر لیست این تیم بودی.

نمی خواهم در این باره صحبت کنم و بهتر است باشگاه و همچنین مدیر برنامه ام جناب آقای هاشمی مقدم صحبت کنند. من در آلکمار خوشحالم و حالم خوب است. دوست ندارم با این حرف ها تمرکزم به هم بریزد.

×در لیگ اروپا یک قرعه سخت نصیبتان شد و باید به مصاف تیم لیون بروید.

صدر در صد این مسابقه می تواند خوب و جذاب باشد. ما در برابر این تیم بزرگ و اسم و رسم دار چیزی برای از دست دادن نداریم و می رویم که بهترین نمایش ممکن را داشته باشیم.

×جام جهانی هم قرار است از سال ۲۰۲۶ با حضور ۴۸ تیم برگزار شود. خیلی ها موافق هستند و خیلی ها نه. نظر تو در این باره چیست؟

نظر خاصی ندارم. امیدوارم هر اتفاقی رخ می دهد موجب موفقیت تیم ملی ایران شود و همه از فوتبال لذت ببرند.

×یک اتفاق ناخوشایند در این روزها استعفای کارلوس کی روش است.

یک ناهماهنگی به وجود آمد و پشت سر آن، این مسائل به وجود آمد. این مشکلات را می توان با صحبت حل وفصل کرد و انشالله که مشکل به وجود آمده هم خیلی زود جمع و جور شود. تیم ملی در برهه حساسی قرار دارد. سال جام جهانی در پیش است و تیم ملی باید در آرامش به کارش ادامه دهد. بازی دوستانه خوب باید برای تیم ملی فراهم شود. این حرف ها را خیلی زده ایم.

×حرف پایانی...

از شما تشکر می کنم. امیدوارم که سال ۲۰۱۷ سال فوق العاده ای برای تیم ملی ایران و هموطنانم باشد. خودم هم امیدوارم که در این سال به موفقیت های خوبی دست پیدا کنم. صعود به جام جهانی شیرین ترین اتفاقی است که می تواند در این سال برای من رخ دهد.

 

 

 


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.