دسته بندی: فوتبال ايران تاریخ: ۲۳:۲۳:۳۷ ۱۳۹۴/۰۲/۲۶
سایز متن:
+ -

از اختتامیه رقابت های لیگ به شدت و با تمام جود راضی بودیم.

اختتامیه باشکوه در شهرهای تهران،تبریز و اصفهان. لیگی که از ابتدا به صورت جدی برگزار شد اما تا پایان نتوانست جلوی خودش را نگه دارد.
لیگی که تصور می کرد خیلی جدی است اما عملا حالت طنز و فکاهی داشت و باعث خنده و کنایه بود. لیگ چهاردهم که بی اغراق جزو ضعیف ترین لیگ های تاریخ فوتبال ایران بود،پایانی جسورانه داشت!
طنز داستان آن قدر غلیظ بود که نمی شد از آن بی تفاوت گذشت. در تبریز تیمی که قهرمان نشده بود شادتر از تیمی بود که جام در دستانش بود. در اصفهان تیمی که جام گرفته بود،قهرمانی را باور نداشت. نفت تهران هم که در تبریز خودش را به آب و آتش زده بود سرش بی کلاه ماند.
هر دم از این باغ بری می رسید. علیرضا منصوریان که مشغول هدایت تیمش بود،نگاهی به وسط زمین کرد. تیم او به مساوی رضایت داده بود. مقامش هم مشخص بود. تیم سوم لیگ شده بود اما نایب قهرمان حتی از قهرمان هم خوشحال تر بود!
این نقطه اوج بلاهت و طنازی لیگی بود که از ابتدا ادعا داشت خیلی جدی است. آن قدر جدی که بعضی ها از هفته دهم به بعد وعده قهرمانی در دو جام را دادند اما در آخر نه تنها هر دو جام را از دست دادند که به رکوردشکنان تاریخ فوتبال ایران تبدیل شدند.
پایین جدول هم یک وضعی داشت برای خودش اما بالای جدول آن قدر ماجرا داشت که نمی توانستیم چشم ها را ببندیم و این سوژه را خراب کنیم. طنز بعدی ماجرا دربی تهران بود. با سکوهای خالی اش که به شدت توی ذوق می زد.
خنده دار بود. آنها که ادعای ساختن فوتبال ایران را دارند و باد در گلو می انداختند و می گفتند ما اگر نباشیم تیم ملی را باد می برد،بلایی سر دربی آوردند که 60 هزار نفر هم به زور وارد ورزشگاه می شوند.
دربی را هم به طنزی غیر قابل باور تبدیل کردند این بی هنرها! ما تا آمدیم دربی را آنالیز کنیم و از باخت استقلال در رفت و برگشت بنویسیم و به این نکته اشاره کنیم که استقلال همه رکوردهای تاریخش را در یک فصل زد،ناگهان دیدیم که یکی باید بازیکنان تراکتورسازی را آن وسط جمع کند. مردانی که با اطلاعات غلط دیگران تصور می کردند قهرمان شده اند.
این لیگ با همه شوخ طبعی و طنازی اش تمام شده؛ لیگی که نایب قهرمانش از قهرمانش خوشحال تر بود.

*آرتین زهرابی


همچنین بخوانید
۳ دیدگاه
  • قره داغ اوشاغی پاسخ

    مقام تراختور برای ما فرقی ندارد تراختور همیشه در قلب ما قهرمان است فقط این است که فدراسیون با آذربایجان دشمن است و نمی خواهد این تیم در لیگ بماند. یاشاسین آذر بایجان*یاشاسین تراختور.

  • امیر پاسخ

    دوست عزیز ما برا مقام دومی شاد نبودیم که ما را افراد احمق .نفهم وبی شعوری مثل تو گو ل زدندو در زمانی که اینترنت وخطوط تلفن همراه را قطع کرده بودندگفتند که بازی سپاهان وسایپا مساوی شده و با احساسات میلیونها ترک بازی کردند

  • کم جلز وولز کن داری اتیش میگری پاسخ

    لیگی که نایب قهرمانش از قهرمانش خوشحال تر بود.اره خوشحال بود چون قهرمان واقعی تراختور بود وخواهدبود(اگه فدراسیون کارش درست بود به هزینه هنگفت ساهان ایراد میگرفت علیوری که همیشه به ف ک ها گیر میداد به هزینه هنگفت این تیم گیرمیداد)

دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.