دسته بندی: فوتبال ايران تاریخ: ۱۴:۳۲:۲۶ ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
سایز متن:
+ -

کارشناس داوری فوتبال گفت:امیدوارم کاری نکنیم که جوانان ما ذوق و علاقه شان را برای ورود به جرگه داوری از دست بدهند.

محمد فنایی در گفت و گو با خبرنگار کاپ درباره اتفاقات رخ داده برای علیرضا فغانی پس از بازی تراکتورسازی برابر نفت اظهار داشت: یکی از ارکان برگزاری مسابقات فوتبال داوری است. داور هرگز مصون از خطا نیست و در همه دنیا چنین اتفاقاتی رخ می دهد. این اشتباهات تمام نشدنی است و باز هم شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد:فغانی یک داور باارزش است که امیدواریم بتواند بر اعتبار فوتبال ایران در جام جهانی آینده بیفزاید. متاسفانه این روزها در حال داورکشی هستیم. امیدوارم کاری نکنیم که جوانان ما ذوق و علاقه شان را برای ورود به جرگه داوری از دست بدهند.

فنایی خاطرنشان کرد:من با فغانی در روزهای گذشته در تماس بودم. او نسبت به روزهای اول خیلی بهتر است. فغانی اشتباه کرد و اشتباه تاثیرگذاری هم انجام داد اما نباید همه تقصیرات را به گردن او انداخت. 

 


همچنین بخوانید
۲۱ دیدگاه
 • حجت قرنقو پاسخ

  عاقا این مرد هر وقت اومد برنامه نود کارشناسی کنه همیشه به نفع داوران گفته هیچوقت نگفته داور اشتباه کرده. اصلا زبونم نمیاد بیام در مورد این مرد نظر بدم چون ارزش نظر دادن نداره .واقعا ناراحت شدم اینو تو تیراختور لینک دیدم.

 • علی پاسخ

  تو عکس همچین ژست گرفته که انگار چیزی میفهمه.

 • علی پاسخ

  این فنایی با این قیافه ی حال بهم زنش همیشه بر علیه تراکتور حرف می زند حتی خیلی هم تابلو اینکارو میکنه همین داور در فینال حذفی تراکتور- بهمن کرج تراکتور را به عمد بازاند در یک داوری کارشناسی به عمد صحنه آشکار آفساید را به ضرر تراکتور گفت که قلعه نوعی سرمربی وقت تراکتور گفت اگر این صحنه آفساید نباشد من از مربیگری خداخافظی میکنم در همه صحنه های کارشناسی بلا استثنا به ضرر تراکتور حرف زده است خلاصه این آدمها دشمن خونی تراکتورند از اینها چشم یاری و عدالت نداشته باشید

 • هوادار پاسخ

  آقای فنایی حق ما را تیم ... سپاهان خورد و تو هم تاییدش کردی ..خدا جای حق نشسته...داور هر مسابقه را تیم ... سپاهان با حمایت باند اصفهانی تعیین میکند!....... منتظر انتقام تراکتوری ها باشید...

 • مهدی مرندی پاسخ

  آقای فنایی اگه میخواهی به این حمایتها و اظهارنظرهای بی مورد و مغرضانه خودتو بهتراز این به فدراسیون فوتبال قالب بکنی سخت دراشتباه هستید داور به اصطلاح بین المللیتون اگه در یک بازی اشتباه میکرد میگفتیم سهوی است و پیش میاد ولی این داور نه یه بازی،دوبازی بلکه 5یا6بازی مخصوصا بازی آخر کاری کرد که هیچ داور آماتوری هم اون اشبتاهها را نمی کرد چون داور بین المللی است پس این اشتباهها سهوی نیست و تبانی پشت پرده است.

 • امیر تبریز اوغلی ضد لنگ وکیسه پاسخ

  بد ریخت

 • تراکتوری پاسخ

  اگر اشتباهات تاثیر گذاری انجام داد چرا تو برنامه نود نگفتی

 • keder پاسخ

  همتون ...

 • TRACTOR CITY پاسخ

  آقای فنایی(فغانی)این داور فقط تو یک بازی اشتباه نکرد...بازی رفت و برگشت با سپاهان رو هم اون سوت زد...تو بازی رفت گل خلعتبری آفساید بود که گل اعلام شد(این 2 امتیاز)تو بازی برگشت هم تو اصفهان یک پنالتی بادآورده رو تقدیم این تیم کرد(که در نهایت یک امتیاز می گرفتیم)این پنالتی بود یا خطای رو فرید کریمی که شورت ورزشیش رو کشید...دیگه بازیکن چه کار باید بکنه که داور پنالت بگیره...اگه فصل های 11 و 12 ترکی مانع قهرمانیمون شد تو این فصل هم فغانی جای ترکی رو به خوبی پر کرد...ببینیم تو فصل 15 جایگزین فغانی و ترکی چه داوری خواهد بود که سد راه قهرمانیمون شود!؟

 • اصغر طراح پاسخ

  باز تو یکی پیدات شد چند روزه رفته بودینتو لانه ات صدات نبود باز از کجا پیدا شدی همکار مافیایی فغانی بهتره در مقابل مردم آذربایجان حرفهاتو کنترل کن والی یلایی که قراره سره فغانی بیاد تو هم مثل عسگری رفتنی میشی خواهشا خفه

 • حسینی پاسخ

  فنایی ازت متنفرم،نه اینکه به نفع فغانی حرف زدی،به خاطر این که هیچ وقت از دهنت یه حرف راست نشنیدم،میدونی چرا نمیتونم حرف حق بزنی،چون از اول پاتو کج گذاشتی،دیگه درست شدنی نیست،من به کسی که به تو مدرک داده،واقعا متاسفم،

 • اکبر پاسخ

  اولا فغانی حق کشی کرد نه ملت داور کشی ثانیا از این کاراتون(دور قاب چینی دست بردارین)ثالثا ما میدونستیم درهمه حال ملت آذربایجان را مقصر میکنید .میدانید چرا؟چون همه تان از یک آخور میخورید

 • kupal63 پاسخ

  مشکل همینجاست که میگن اشتباه کرد و سهوی بود از کجا معلوم که سهوی باشه؟ داوری که در بازیهای سپاهان فقط به نفع سپاهان اشتباه سهوی کرده!!!!!!!!! از کجا معلوم عمدی نبوده؟

 • دنیام تراختور پاسخ

  آقای فنایی لطفا طرفداری نکن اشتباه یه دونه نه اینکه 6بازی پشت سرهم به لطف طرفداری آقای فغانی حق مارو گرفتین دادین سپاهانی ها.

 • قوشاچایلی پاسخ

  بدتر متاسفم واسه کارشناسانی که مغرضانه نظر میدن و به شعور مردم توهین میکنن،چوب خدا صدا نداره.

 • عشقیم تراختور پاسخ

  داوران جوان باید از سرنوشت آقای فغانی عبرت بگیرند که هرگز حق کشی به ذهنشان هم خطور نکند. و مردم عادی از محرومیت 6ساله فغانی بدانند که مملکت قانون دارد. آقای فنایی با پیشرفت رسانه ها داوری زمان شما با الان زیاد فرق دارد که چند نفری می نشستید یک تیم را قهرمان می کردید و هیچ اتفاقی نمی افتاد. آیا فکر کردید اگر فدراسیون هم فغانی را محروم نکند مردم آذربایجان باهاش هیچ کاری دیگر ندارند؟!!

 • amir پاسخ

  درسته فقط فغانی نیست که این بلا را سر تراختور آوردند.این کار برنامه ریزی شده توسط عوامل ... به اجرا در آمد.الحق فغانی لایق این حمایت از طرف ... است چون کارش را به نحو احسن انجام داده است.

 • وحید پاسخ

  آقا سعید دمت گرم.میخواستم منم یه چیزایی به این آقای فنایی بگم دیدم خیلی مختصر و مفید جوابشو دادی چیزی برای من نموند.یاشاسین.

 • سعید پاسخ

  آقای فنایی یک داور در طی چند هفته چند بار می تواند به نفع یک تیم خاص اشتباه کند. یا شما آدم ساده لوحی هستید یا خودتان را عمدا زده اید به کوچه علی چپ مردم آذربایجان هالو نیستند در ضمن موفقیت یک داور از سرخوردگی یک قوم و خواسته بحقش مهمتر است؟ پس فقط در روزهای سخت مردم آذربایجان به یاد مردم و مسئولین ایران می افتند.

 • حسن پاسخ

  البته تمام اشتباهات تاثیر گذار این داور برجسته به ضرر تراکتور و به نفع سپاهان شده است.

 • صمد از وایقان پاسخ

  دوست دارند و اجازه میدید برایش آب قند هم ببریم.

دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.