دسته بندی: فوتبال ايران تاریخ: ۰۱:۴۴:۱۴ ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
سایز متن:
+ -

استقلال و نفت مسجدسلیمان در حالی ساعت 17:30 جمعه 15 اسفند در استادیوم آزادی مقابل هم قرار می گیرند که دیدار رفت دو تیم با دو گل به سود استقلال خاتمه یافت.

 

 

به گزارش کاپ، تیم استقلال در حالی میزبان نفت خواهد بود که در حال حاضر با 38 امتیاز و یک امتیاز کمتر از صدر جدول در رده سوم لیگ قرار دارد. برد در برابر نفت مسجدسلیمان می تواند استقلال را صدرنشین لیگ کند. در حالی که ناکامی در این دیدار می تواند استقلال را تا رده پنجم تنزل بخشد.

در سوی دیگرنفت مسجدسلیمان هم 19 امتیاز کسب کرده و در حالی در رده پانزدهم جدول قرار دارد که چهار تیم انتهای جدول همگی 19 امتیاز هستند. باخت در این مسابقه می تواند اختلاف نفت با دیگر قعرنشینان را افزایش دهد. در حالی که برد نفت، می تواند این تیم را حتی تا رتبه یازدهم برساند.

در این بازی،میلاد سلیمان فلاح که فصل را با نفت مسجدسلیمان آغاز کرد و در نقل و انتقالات نیم فصل به استقلال ملحق شد،مقابل هم تیمی های سابقش قرار می گیرد.

 

 

 

نتایج پنج بازی اخیر دو تیم

استقلال خوزستان(4-4) استقلال        پدیده(1-1) نفت مسجد سلیمان

استقلال(2-1) سپاهان                    نفت مسجدسلیمان(0-0) پیکان

سایپا(0-1) استقلال                       نفت مسجدسلیمان(1-0) صبای قم

استقلال(1-0) پیکان                      گسترش فولاد(0-0) نفت مسجدسلیمان

گسترش فولاد(0-0) استقلال            نفت مسجدسلیمان(1-2) تراکتورسازی

 

 

 

غایبان دو تیم:

هاشم بیگ زاده تنها بازیکن سه اخطاره استقلال برای این بازی است. کرارجاسم هم به دلیل محرومیت در این بازی حضور نخواهد داشت. روسلان مازدینوف از نفت مسجدسلیمان هم تنها سه اخطاره این تیم است. همچنین امیرحسین صادقی، میلادفخرالدینی، امید ابراهیمی، محمدرضا خرسندنیا، خسرو حیدری بازیکنان دو اخطاره های استقلال در این بازی هستند. حامد محمودی، رضا محمدی، حسین مالکی، سعید سالارزاده، حمزه حدادی، کیامرث چراغی، رضا درویشی و میلادسلیمان فلاح نیز دو اخطاره های نفت مسجدسلیمان می باشند.

 

 

 

 

جایگاه دو تیم در فصل قبل

استقلال پیش از آغاز هفته بیست و دوم لیگ گذشته با 12 برد، 6 تساوی و 3 شکست و کسب 41 امتیاز( به دلیل کسر یک امتیاز این تیم) صدرنشین لیگ بود. نفت هم در لیگ برتر حضور نداشت.

 

 

 

ترکیب دو تیم در بازی رفت

نفت مسجدسلیمان

70-رضا حیدری 2-جلال عبدی 3-سعید سالار زاده 7-محمود تیغ نورد 8-حمید بوحمدان 10-رضا درویشی)از دقیقه 84-حسین مالکی) 11-میلاد جعفری16-کیامرث چراغی 20-میلاد زنیدپور( از دقیقه 84-احسان عبدی)23-میلاد شیخی 25-میلاد سلیمان فلاح( از دقیقه 73-عباس عسکری)

استقلال

1-محسن فروزان 3- محمد رضا خرسند نیا 6- امید ابراهیمی 8- پژمان نوری 9- آرش برهانی( از دقیقه 2+90 امیر حسین طاحونی) 10- سجاد شهباززاده 11- محمد قاضی13- کرار جاسم( از دقیقه 76-علیرضا رمضانی)  14- آندرانیک تیموریان 16- هاشم بیگ زاده 34- میلاد فخرالدینی( از دقیقه 61-مهدی کریمیان)

 

 

نگاهی به گذشته:

تنها مسابقه ای که دو تیم تاکنون در لیگ برتر مقابل هم برگزار کرده اند به هفته هفتم لیگ جاری بازمی گردد. در روز 13 شهریورماه، استقلال در حضور 6500 هوادار ورزشگاه بهنام محمدی با دو گل محمدقاضی(41) و سجادشهباززاده(1+90) مقابل نفت مسجدسلیمان به برتری دست یافت.

 

 

دیدگاه کارشناس

صادق ورمزیار

با توجه به وقفه ای که در لیگ کشور به وجود آمد، کار برای تیمهایی چون استقلال که مدتی بود نتایج قابل قبولی کسب کرده بودند، کار عملا دشوار می شود. البته تیم می تواند در چنین شرایطی با بهره گیری از بازی های تدارکاتی مناسب خود را در شرایط مناسب نگه دارد. هرچند بازی های رسمی شرایطی متفاوت با بازی های دوستانه دارند و فشار بیشتری بر تیم وارد می کنند، اما تیم می تواند از نظر کمیت بازی این نقیصه را جبران کند و مثلا طی یک هفته تعطیل، دو بازی دوستانه انجام دهد. دیدیم که استقلال هم بازی تدارکاتی در اراک برگزار کرد تا در شرایط مسابقه قرار داشته باشد.تعدد بازی با یک ترکیب معین عاملی می شود که نفرات از یکدیگر به شناخت متقابل برسند؛ نمونه بارز آن زوج نامجومطلق و زرینچه بودند که در اوج آمادگی به چنان درک متقامبلی رسیده بودند که می توانستند چشم بسته با یکدیگر همکاری کنند.

از سوی دیگر تیم در روزهای اخیر خودخواسته وارد حاشیه شد. حاشیه هایی که کرار برای تیم ایجاد کرد و همچنین حواشی که از بزرگان تیم به وجود آمد. این مسایل می تواند به منزله شروع یک بحران در تیم باشد. در شرایط کنونی تیم باید به این امر عادت کند که بدون کرار بازی کند و کادر فنی تمرکز خود را بر روی این مساله قرار دهد. زیرا سایر بازیکنان از نظر فنی در آمادگی مطلوبی به سر می برند. نبودن کرار قطعا سبب می شود که تیم به بازی مستقیم روی آورد. اما تیم هرچند سیستم را تعیین می کند اما سیستم نقش کلیدی آنچنانی ندارد. بهتر آن است که تیم توپ را از روی زمین بلند نکند اما اگر تیم ناچار شد چنین کاری را انجام دهد لازم است که برای بهره بردن از توپ های سوم به برتری عددی در زمین حریف روی آورد. طبعا حضور کرار بازی استقلال را روی زمین می آورد اما حواشی این بازیکن سبب می شود که تمامی خصوصیات فنی وی تحت الشعاع قرار گیرند. از طرف دیگر باید به این مساله دقت شود که وقتی مدیرعامل یا مربی تیمی وارد حاشیه شوند، این حواشی حتی به هواداران هم انتقال می یابد و کافی است تیم دچار یک تلنگر شود، مثلا نتیجه نگیرد تا جو منفی حتی در استادیوم علیه تیم ایجاد شود.

نفت مسجدسلیمان هم در بازی های اخیر خودر روند قابل قبولی داشته و به همین دلیل می تواند برای استقلال دردسرساز شود و با انگیزه جبران نتیجه بازی رفت و کسب امتیاز از استقلال به میدان اید.نفت بازیکنان خوبی به خدمت گرفته است تا از لحاظ بازیکن، تیمی قابل قبول باشد؛منوط به این که شیرازه کار از دست مسوولین و مربیان نفت خارج نشود. بازی های اخیر نفت گویای بهبود شرایط این تیم در نیم فصل دوم بوده است. این تیم بازیکنان کناری خوبی دارد که می توانند به خوبی از کناره ها به دفاع حریف نفوذ کنند. ضمن این که بازیکنان خارجی خوبی نیز در این تیم حضور دارند. با توجه به ضعف استقلال در خط دفاع، این امر می تواند برای آبی ها مشکلاتی ایجاد نماید.

در حال حاضر شرایط جدول نیز به گونه ای است که استقلال برای عقب نماندن از سایر مدعیان نیاز به کسب پیروزی دارد. نفت هم در قعر جدول چنین شرایطی دارد. به عقیده من این شرایط برای تیمی که در صدر جدول است کار را مشکل تر می سازد زیرا تیم بالانشین جدول نیاز به گلزنی دارد و گلزنی نیاز به طراحی و تغییر در نوع حملات دارد. اما طبعا تیمی که در زمین حریف به میدان می رود، ولو این که قعرنشین باشد، محتاط تر و برای دفاع به میدان می آید و دفاع در این شرایط آسان تر است از تنوع در حمله.

نکته قابل توجه دیگر، تعداد نازل گل های نفت است. این تیم تنها 13 گل به ثمر رسانده است اما باید با دیده احترام به خط حمله این تیم نگریست  زیرا این تیم در هفته های اخیر به خوبی عمل کرده است و نتایج این تیم نشان داده که دارای خط حمله با کیفیتی است و بازیکنان کنار توانمندی از چپ و راست به خط حمله اضافه می شوند.

در بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان نقش اساسی و کلیدی را مهاجمان ایفا می کنند. زیرا هر تیم زودتر به گل برسد، کار حریف را دشوار خواهد کرد. خواه این چهره های هجومی مهاجمانی چون برهانی، عنایتی یا شهباززاده برای استقلال باشند خواه دو بازیکن کناری نفت مسجدسلیمان.

 

 

 


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.