دسته بندی: فوتبال ايران تاریخ: ۰۱:۱۸:۰۴ ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
سایز متن:
+ -

 

تیم های پدیده و استقلال خوزستان  از هفته بیست و دوم لیگ برتر در ساعت 15 روز 15 اسفند در ورزشگاه ثامن به مصاف هم می روند. دیدار رفت دو تیم با تساوی(1-1) خاتمه یافت.

 

 

 

به گزارش کاپ، تیم های پدیده و استقلال خوزستان در حالی مقابل هم قرار می گیرند که پدیده با شکست در دو هفته قبل، همچنان 24 امتیازی باقی مانده و تنها پنج امتیاز با قعر جدول فاصله دارد. استقلال خوزستان هم با وجود کسب 19 امتیاز و قرار داشتن در رده سیزدهم جدول، تنها به لطف تفاضل گل از قعر جدول فاصله دارد. برد در این دیدار می تواند استقلال را تا رده یازدهم جدول بالا آورد. در حالی که پدیده هم می تواند با برد در این مسابقه تا رتبه نهم جدول صعود کند. در حالی که شکست استقلال می تواند به معنای قعرنشینی این تیم باشد و شکست پدیده این تیم را تا رتبه سیزدهم تنزل دهد.

 

 

 

 

نتایج 5 بازی اخیر دو تیم

پدیده(1-1) نفت مسجد سلیمان                استقلال خوزستان(4-4) استقلال

صبا(0-0) پدیده                               نفت(1-1) استقلال خوزستان

تراکتورسازی(1-3) پدیده                    استقلال خوزستان(0-3) فولاد

پدیده(0-1) پرسپولیس                        ذوب آهن(2-1) استقلال خوزستان

راه آهن(1-0) پدیده                          استقلال خوزستان(1-3) ملوان

 

 

 

جایگاه دو تیم در فصل قبل

استقلال خوزستان در فصل گذشته پیش از آغاز هفته بیست و دوم صاحب 5 برد، 6 تساوی و 6 شکست شده بود و با 19 گل زده و 22 گل خورده در جایگاه دهم قرار داشت. پدیده هم در لیگ برتر خاضر نبود.

 

 

 

غایبان دو تیم

زوران کنزوویچ تنها بازیکن سه اخطاره پدیده است اما استقلال بازیکن سه اخطاره ندارد. دو اخطاره های پدیده عبارت اند از :  اکبر صادقی، علیرضا حیدری، میلاد غریبی، ایگور پراهیچ،محمدرضا ناصحی، میلان یووانویچ، رضا حقیقی، مسعود نظرزاده، عباس محمدرضایی و مهدی خیری. بازیکنان دو اخطاره استقلال خوزستان که در آستانه محرومیت قرار دارند عبارت اند از: ایمان باصفا، صادق صادقی، محمدرضا مهدوی، پرویز کریمی، عبدالهادی خنیفر، مهدی مومنی، رضا کاردوست، محین بیات، موسی کولیبالی، مهدی سیدصالحی، محمد اوسانی و میثم مجیدی

 

 

 

ترکیب دو تیم در بازی رفت

استقلال خوزستان

1-      پرویز کریمی 2- محمد طیبی 3- مجید حیدری 5- موسی کولیبالی 6- میثم دورقی 7- عبدالهادی خنیفر 9- لامین دیاوارا( از دقیقه 75- ابراهیم صالحی) 10- مهدی مومنی( از دقیقه 58- رضا کاردوست) 15- صادقی صادقی( از دقیقه 62- محمد اوسانی) 19- یزدان عباسیان 20- میثم مجیدی

پدیده

1-مجتبی روشنگر 4-میلان یوانوویچ 5-اکبر صادقی 9-محمد رضا ناصحی 10-رضا عنایتی 11-یونس شاکری( از دقیقه 73-روح الله باقری) 14-مهدی خیری( از دقیقه 61-حسین کیانی مقدم) 19-ایگور پراهیچ 21-مسعود نظر زاده 77-عباس محمد رضایی 99-میلاد غریبی

 

 

 

نگاهی به گذشته

تنها بازی دو تیم در لیگ برتر به سیزدهم شهریور سال جاری بازمی گردد. در هفته هفتم لیگ، دو تیم در حضور 87 تماشاگر در حالی به تساوی(1-1) دست یافتند که ابتدا میثم مجیدی با پنالتی دقیقه 85 خود استقلال خوزستان را پیش انداخت اما رضا عنایتی در فاصله دو دقیقه به پایان مسابقه نتیجه را برابر کرد.

 

 

 

 

 

دیدگاه کارشناس

هادی برگی زر

با توجه به نتیجی که تیم پدیده در دو هفته اخیر کسب کرده و دو بازی خود را با نتیجه(1-0) واگذار کرده است، تیم پدیده در این بازی محکوم به برد است. از طرف دیگر استقلال خوزستان هم یکی از تیم های 19 امتیازی قعر جدول است و نیاز مبرمی برای کسب امتیاز دارد. کسب امتیاز از طرفی تیم صاحب امتیاز را از رقبا پیش می اندازد و از طرفی مانع از امتیاز گیری رقیب مستقیم می شود. پدیده در هفته های اخیر با تحولات فراوانی مواجه شد؛ از جمله خارج شدن دو بازیکن خارجی این تیم به دلیل عدم پرداخت مطالبات از این تیم جدا شده اند که قطعا این غیبت به ضرر تیم خواهد شد.

در مقابل استقلال خوزستان با استفاده از بازیکنی چون مومنی در خط حمله تیمی خطرناک است؛ تیمی که به خوبی انتقال از دفاع به حمله را انجام می دهد. همچنین حضور بازیکنی چون سیدصالحی در پیکان خط حمله فشار زیادی را به خط دفاع حریف وارد می سازد. در مجموع سرعت استقلال خوزستان در 50 متر جلوی زمین( بخش هجومی) بسیار بالاست و این تیم به خوبی می تواند حملات را آغاز کند. به این ترتیب که این تیم با استفاده از بک های کناری و کمک گرفتن از هافبک های خود، به سرعت فاز دفاعی را به هجومی تبدیل می کند و با اضافه شدن بازیکنان به خط حمله، تیم به سرعت در موقعیت هجومی قرار می گیرند.

تیم پدیده در حالی دو بازی خود را باخت که اگر کادر فنی تیم کمی هوشیارتر عمل می کردند می توانست حداقل امتیاز را کسب نماید. در این شرایط لازم است که کادر فنی در بخش روحی و روانی کار بیشتری روی تیم انجام دهند.در چنین شرایطی منطقی ترین کار این است که تیم به شکلی وارد زمین شود که ابتدا گل نخورد. در صورتی که تیم گل نخورد و حتی موفق به گلزنی نشود، حداقل این حسن وجود دارد که تیم پایین جدول یه تیم بالای جدول( پدیده) نزدیک نخواهد شد. این هنر مربی است که بتواند شرایط روحی روانی تیم را برای کسب نتیجه مطلوب افزایش دهد.

در رابطه با نتایج کسب شده توسط تیم ها در جدول امتیازات نیز ذکر این نکته ضروری است که در همه جای دنیا اگر تیمی میانگین دو امتیاز از هر بازی را کسب کند( مثلا در خانه ببرد و هفته بعد مساوی کند، یا این که دو بازی را برده و در یک بازی شکست بخورد) این تیم می تواند قهرمان لیگ شود. اما تیم هایی که به صورت میانگین از هر بازی 1.5 امتیاز کسب کنند در میانه جدول جای می گیرند و تیمی که میانگین یک امتیاز از هر بازی را کسب کند، در منطقه سقوط قرار می گیرد. با این شرایط قطعا تیم عبدالله ویسی هم در این دیدار خارج از خانه بی مهابا به اب نمی زند تا 3 امتیاز را از آن خود سازد. بلکه به دنبال این خواهد بود که بازی شش امتیازی را در خارج از خانه به حریف واگذار نکند.

آمار دو تیم در خط دفاعی و هجومی هم نشان می دهد که پدیده خط حمله ای با گل های پایین و خط دفاعی با گل های خورده کم دارد. استقلال خوزستان هم گل زیادی به ثمر رسانده اما در مقابل، گل های زیادی هم دریافت کرده است. با این حال من اعتقادی به خط حمله یا خط دفاع قدرتمند و ضعیف ندارم و در هر شرایطی باید ساختار مناسبی داشت. مثلا برای داشتن دفاع خوب، باید همه یازده بازیکن درون میدان شرح وظایف دفاعی خود را به خوبی انجام دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.