دسته بندی: فوتبال ايران تاریخ: ۲۱:۲۷:۳۹ ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
سایز متن:
+ -

سرمربی تیم  پدیده مشهد گفت: سال سختی را به لحاظ مشکلات مالی پشت سر گذاشتیم.

به گزارش کاپ از مشهد، مجتبی سرآسیایی،  در نشست خبری پیش از آغاز فصل پدیده، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اصحاب رسانه گفت: از تمامی کسانیکه با انتقادات سازنده، انرژی مثبت و رهنمودهای مناسب در طول فصل گذشته به پدیده کمک کردند، ممنونیم.

وی افزود: سقف ما بالاتر از این است و امیدوارم امسال بتوانیم در بحث سیستماتیک و بحث فنی، با کمک تمامی نیروهای استانی به نتایج بهتری دست یابیم.

مهاجری، سرمربی تیم پدیده نیز در آغاز این نشست گفت: خوشحالم که دوباره در کنار همکاران همشهریم هستم و این تنها در حرف نیست، زیرا هر بار با شما مواجه شدیم باعث شدید که سختی‌ها را فراموش کنیم. سال سختی را به لحاظ مشکلات مالی پشت سر گذاشتیم اما با درایت مدیریت باشگاه و امنیتی که حاصل شده بود، با تلاش مضاعفی که صورت گرفت، به نتیجه نسبتا مناسبی دست یافتیم ولی می‌شد بهتر هم باشیم.

 

سرآسیایی در خصوص اینکه نظر مدیران ستاد تدبیر پدیده در خصوص باشگاه چیست، گفت: ما زیرمجموعه سیستم کلان پدیده هستیم. بعد از اتفاقاتی که افتاد، یک فصل و نیم درگیر مشکلات مالی شدیم و کل سیستم پدیده و حتی اقتصاد مشهد، درگیر این مشکلات شدند. خدا را شکر که راهکارهایی پیدا شد و قوه قضاییه و دادستان محترم نسبت به سرمایه استان، دیدگاه مثبت‌تری اتخاذ کردند و شرایط بهتری برای ما رقم زدند. این گرهی بود که تنها به دست این عزیزان باز می‌شد و این بزرگواران واقعا به ما کمک کردند.

وی افزود: مشکلات ما در فصل گذشته یک کتاب بود. چون در سیستم این موضوع را جمع‌بندی کردیم که مثل سال‌های قبل و پیام و ابومسلم نباشیم. 12 سال است که فوتبال خراسان در کشور تحقیر شده زیرا مشکلات مالی وجود داشته. همیشه فوتبال خراسان فریاد زده که ندارد اام هیچ چیز حل نشد. سعی کردیم در پدیده به حرمت مردم استان این مشکلات را در بوق و گرنا نکنیم.

سراسیایی تاکید کرد: مدیریت محترم، شوشتری و مدیران دیگر ستاد تدبیر پدیده، در نخستین جلسات خود، حساسیت‌شان نسبت به تیم فوتبال را نشان دادند و خواستند که تیم ادامه دهد. در خصوص شرایط مالی اما همان روند سال قبل را ادامه می‌دهیم تا در پروسه زمانی کوتاه، مشکلات پدیده به حل برسد و بتوانیم از خود مجموعه تغذیه کنیم.

سرآسیایی در خصوص اینکه حمایت باشگاه پدیده از سرمربی‌اش تاکجا خواهدبود، تصریح کرد: برای ما باعث افتخار است که در خدمت مهاجری هستیم. چون فوتبالیست بودم، سعی می‌کنم در کنار مهاجری بیاموزم. عزم ما بر این است که پروسه‌ای طولانی، بدون تصویر کشیدن از انتها، در کنار مهاجری باشیم. باید شرایطی داشته‌باشیم که بتوانیم هر روز پدیده و مهاجری قله‌های بزرگ‌تری را فتح کنند.

محمدرضا مهاجری ضمن تشکر از تعریف و تمجید خبرنگاران تصریح کرد: خوشحالم که رابطه خوبی میان طرفین برقرار است. این موضوع مسئولیت ما را دوچندان می‌کند. وقتی می‎دانم که بازخورد عملکردم در میان هم‌صنفانم مهم است، تلاشم را دوچندان می‌کنم نا همگی بتوانیم سینه‌های‌مان را در مقابل فوتبال کشور سپر کنیم.

وی افزود: اگر دو سه نتیجه ضعیف در انتهای فصل نبود، می‌توانستیم به رتبه بهتری دست یابیم. نقاط ضعف سال قبل خود را آنالیز کردیم. یک سری مشکلات فنی در سیستم دفاعی داشتیم و یک سری مشکلات تاکتیکی که برطرف کردن آن وظیفه ماست.بازیکنانی که نیاز داشتیم و به کار ما می‌آمدند، بدون رودربایستی، وظیفه‌ داشتیم که آنها را با کمک مجتبی سرآسیایی حفظ کنیم. من و سرآسیایی در یک مسیریم و کمک فراوانی از سوی وی به من می‌شود. بدون اینکه اجازه دهد فشاری به من وارد شود. اما نیاز داریم تا 3 بازیکن باتجربه به تیم اضافه شوند تا به مراتب از سال گذشته، هم بهتر فوتبال بازی کنیم و هم اشکالات کمتری داشته‌باشیم. نتایج بهتر شود، طبیعتا جایگاه بهتر می‌شود.

مهاجری خاطرنشان کرد: پالس‌های خوبی از سوی باشگاه می‌آید و امیدوارم ادامه‌دار باشد، اگر اتفاقات مثبت در محموعه کلان پدیده رخ دهد، بدانید که اینده شیرین‌تری برای پدیده در سطح کشور رقم می‌خورد. خیلی مشکلات داریم اما اینجا جای باز کردن مشکلات نیست.ولی بدانید که امسال شرایط ما به مراتب بهتر از سال قبل است و امیدوارم این موضوع مستمر باشد.

 

به گزارش کاپ،سراسیایی در خصوص اینکه آیا می‌توان بازی‌های پدیده را در ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار کرد گفت: برای بحث تماشاچی و استادیوم آستان‌قدس، باید بگویم که سالیان سال است بدون تعارف، استادیوم ثامن، آن روحی که باید را به بازی منتقل نمی‌کند.

وی افزود: گرمای استادیوم پیر تختی بسیار بیشتر از ثامن است. در لیگ یک هم که بودیم، اواخر فصل، در ثامن بازی‌هایمان مساوی می‌شد، شوک مثبتی که دادیم این بود که بازی‌ها را به تختی ببریم. با وجود اینکه زمین تختی چمن مصنوعی بود و فشار مضاعفی به بازیکنان ایجاد می‌کرد.اما به تختی آمدیم تا مردم را در کنار خود داشته‌باشیم. متاسفانه در ثامن این انرژی را نداریم. قانون نانوشته‌ای است که اگر بازی‌ها را به داخل شهر بیاوریم چندین امتیاز پیش می‌افتیم. بازی‌های ما در انتهای فصل حتی اگر درون شهر برگزار می‌شد، شک نکنید که 7، 8 امتیاز عاید ما می‌شد. با استانداری صحبت کردیم و به دنبال رایزنی با تولیت محترم آستان قدس هستیم. وطنخواه، مدیرعامل باشگاه حتی با تولیت محترم دیدار داشته و درخواست ما را منتقل کرده‌است.دو تیم مشهد، سرمایه‌های خراسان هستند و این دو تیم می‌توانند کار بزرگ فرهنگی-اجتماعی در شهر داشته‌باشند. فکر می‌کنم می‌توان به آینده امیدوار بود و انشالله به نتیجه لازمه برسیم.

مهاجری در خصوص اهمیت حضور تماشاگران گفت: در استادیوم تختی وقتی تمرین داریم، بالغ بر 500 تا هزار تماشاگر می‌ایند. حتی در لیگ دو هم که کار می‌کردم، تماشاگران زیادی به ورزشگاه تختی می‌آمدند، یا در لیگ یک هم به همین ترتیب بود.

وی افزود: اگر بچه‌های خودم حتی بخواهند بازی خارج از شهر را ساعت 7 عصر که هوا رو به تاریکی است به استادیوم بروند، اجازه نمی‌دهم. چه تضمینی‌ است که این کودکان و نوجوانان سالم به خانه خود برسند؟ تماشاگری که از طلاب بخواهد به ثامن بیاید، ببینید چقدر باید هزینه کند و چقدر باید وقت بگذارد؟ از مسئولان می‌خواهیم که در این کار بزرگ همکاری بزرگی با ما داشته‌باشند.

 

 

وی افزود: از بازیکنانی که جدا شدند تشکر می‌کنم. زحمات زیادی برای تیم کشیدند. به سمت بومی شدن تیم می‌خواستیم برویم. در این زمینه شاید آنقدر که باید موفق نشدیم اما بحث دیگر ما جوان‌سازی تیم بود که 4، 5 سال تیم ما جوان شد. کسانیکه به جمع ما اضافه شدند، عبدالله حسینی است که از مس کرمان به جمع ما اضافه شد، حمزه خذیراوی مهاجم زیر 23 سال استقلال اهواز، مرتضی منصوری، دفاع راست خونه به خونه، فرزاد زامهران، مهاجم بومی‌ و هرایان، مدافع تیم ملی ارمنستان که اتفاقا 24 ساله است.
ضمن اینکه در خصوص زامهران باید بگویم که وقتی دیدم زامهران دارد به گسترش می‌رود، به خودمان اجازه دادیم با بازیکن سابق سیاه جامگان صحبت کنیم، وگرنه بنای ما بر عدم تضعیف تیم همشهری است. باید تشکر کنم از تمامی این بازیکنان که قبول کردند با قراردادی کمتر در پدیده بمانند. علی فرامرزی هم که بحث پرسپولیسش مطرح بود اما با تلاش سرآسیایی شرایط به شکلی رقم خورد که برگردد و از این موضوع خوشحالیم.فریبرز گرامی، مرادمند، ناصحی، جعفری، فرامرزی و ... از مدافعین فصل قبل هستند که ماندند. اگر مدافع جدیدی اضافه کنیم، گرامی به یک خط جلوتر اضافه می‌شود وگرنه گرامی در خط دفاع بازی خواهدکرد.

سراسیایی در رابطه با مباحث مالی تیم فوتبال پدیده گفت: علی‌رغم اینکه خیلی سال سختی بود اما به لطف امام رضا(ع) و حمایت‌هایی که ذکر کردم از سوی کدام نهادها صورت گرفت، تا به امروز بین 60 تا 70 درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شده و در پروسه‌ای پول‌های سال قبل پرداخت می‌شود و قبل از آغاز لیگ، بخشی از پول امسال نیز پرداخت می‌شود. از قولی که بچه‌ها دادیم، 10 روز عقب افتادیم اما قرار است به زودی ظرف 2، 3 روزه جمع شود.

وی ادامه داد:از بازیکنان پدیده ممنونیم زیرا بامعرفت‌ترین بازیکنان هستند. صرفا بحث فنی برای ما ملاک نبوده و صداقت مثال‌زدنی و رفاقتی که در عین نجابت در بین بازیکنان پدیده وجود داشته برای ما بسیار ارزشمند بوده و هست.

مهاجری در خصوص کادرش گفت: آقایان علی نظرزاده، امیر میرزاییان و دکتر نادری‌نسب به دلایلی از ما جدا شدند. مصطفی صداقت، حسن بادامکی از فصل گذشته در کنار ما ماندند. صداقت اینده درخشانی دارد و امسال هم قبول زحمت کرد. هاروت ابراهامیان از بهترین مربیان گلر شاغل در ایران است که با اینکه ایرانی نیست اما دروازه‌بانی مثل اخباری را به ایران معرفی کرده‌است.آرمن اولبوداغیان از بهترین مربیان ارمنستان که سرمربی تیم‌های نوجوانان و جوانان ارمنستان بوده و در تیم‌های باشگاهی نیز دستیار بوده و ارتباط خوبی با فوتبال روز اروپا دارد به جمع ما اضافه شده‌است.

وی ادامه داد:حیدری از تیم ما جدا شد، اما روشنگر خوشبختانه در پدیده ماند، باید یک گلر به تیم اضافه کنیم. ضمن اینکه سعید جلالی، گلر دیگر ماست که قول می‌دهم با وجود وی یک اخباری جدید به فوتبال ایران معرفی شود.

 

سراسیایی تصریح کرد: به سختی در این سال‌ها کار تیم‌های پایه را ادامه دادیم، باید از صداقت و سایر دوستان زیرمجموعه وی که پای کار ماندند تشکر کنیم. در تمامی رده‌های سنی تیم داریم و امسال یک تیم سوپرلیگ استان نیز به تیم‌های باشگاه می‌افزاییم. از بازیکنان بزرگسال خود برای اینکه از شرایط بازی دور نشوند، در طول هفته به این تیم اضافه هم می‌کنیم. سینا زامهران که به اردوی تیم ملی دعوت شد، شاهین محمدی که بازیکن آینده‌داری است، این دو بازیکن از تیم‌های پایه به بزرگسال اضافه شدند. نگاه ما به تیم‌های پایه، حساس و کارشناسی است و این تیم‌ها باید زیرساخت‌های مارا تشکیل دهند تا در 2، 3سال آینده 30، 40 درصد از شاکله تیم بزرگسال را تشکیل دهند.

در ادامه این نشست خبری،مهاجری در خصوص غریبی گفت: در فصل گذشته، غریبی دچار مشکلاتی شد که نتوانست برای ما به میدان برود، این روزها هم صحبت کردیم و قرار بود به مشهد بیاید تا شرایطش را از نزدیک ببینیم که هنوز این اتفاق رخ نداده و وی به مشهد نیامده‌است.

وی ادامه داد:ما نمی‌توانیم با باشگاه‎‌های متمول بجنگیم. خیری توقعی داشت که در توان باشگاه پدیده نبود و احساس کردیم که اگر بخواهیم وی را جذب کنیم در آینده باشگاه و برنامه‌هایش دچار ضرر و زیان می‌شوند. نشد که ایشان را مجاب کنیم و وی راهی خونه به خونه شد.

 

سراسیایی راجع به آغاز زودهنگام تمرینات پدیده گفت: به خاطر مشکلاتی که هست، از منابع مالی خود به شکل مستقیم نمی‌توانیم استفاده کنیم. برای اردوها باید به شکلی مدیریت کنیم که هم کارآمد باشد و هم خرجکرد زیاد نباشد.
برای ابتدای هفته راهی تهران می‎شویم و اردویی 10 روزه در پایتخت خواهیم‎‌داشت. به دنبال تامین منابع مالی هستیم تا بدون حساسیت به اردو برویم. مدیریت کردن این فضا بسیار سخت است. اردوی خوبی در فصل گذشته در ترکیه داشتیم که با مهاجری بارها بر این موضوع تاکید کردیم که شرایط خوبی در فصل گذشته با این اردوی برون‌مرزی رقم خورد. تاکید زیادی داریم که دوباره این اتفاق بیافتد اما باید فضا را مهیا کنیم تا دوباره راهی اردوی ترکیه شویم. در نهایت 6، 7 روز پیش از آغاز لیگ برتر برمی‌گردیم و مهیای بازی‌های لیگ می‌شویم.

مهاجری گفت: یوسفی به عنوان واسط بین خط هافبک و حمله فوق‌العاده کار کرد و 10 گل در دو جام زد. موافقم که نیاز به جایگزین برای وی داریم که اگر مصدوم شد دچار مشکل نشویم. نفراتی که جذب کردیم در پست حمله مثل زامهران و خذیراوی و مهاجم زیر 23 سال ساحل عاجی مشکلات ما را حل کند.شاکری در هفته هشتم دچار مشکل شد اما انقدر مرام داشت که این مشکل را به جان خرید و تا پایان فصل در کنار ما ایستاد. من به وی نمره قبولی می‌دهم زیرا این تمام توان یونس نبود.

مهاجری گفت: همیشه در هر رده‌ای چه لیگ برتر چه لیگ دو، برای رتبه خوب جنگیدم، چه صبا چه استقلال اهواز که در کادر کریمی بودیم، برای آسیا و قهرمانی لیگ جنگیدیم. در سیاه‌جامگان هم به همین شکل بود که از لیگ دو به لیگ برتر رسیدیم و در تفکرم نیست که بخواهم تیم پایین جدول باشم. اما واقعا اگر می‌خواهیم به تیم‌های بالای جدول برسیم، باید تلاش کنیم تا خیلی از پارامترها جور شود. سخت‌افزارها و حمایت‌هایی نیاز داریم که خارج از حد یک باشگاه است.

وی درباره بازگشت ملوان به لیگ برتر اظهار داشت: فوتبال در خون انزلی است، خانم مسنی با 65 سال سن، داشتیم رد می‌شدیم گفت امروز ملوان 3 تا به شما می‌زند. ببینید فوتبال در خون این شهر است، اما در مشهد هم این وضعیت هست؟ ما زودتر شروع کردیم، آنالیز می‌کنیم و تمرین می‌کنیم تا ششم شویم. اما پنجم تا سوم شدن و گرفتن سهمیه، ابزار می‌خواهد.یک بار وفاق شکل گرفت و دیدیم نتیجه‌اش این شد که سیاه‌جامگان ماندگار شد. ماندگاری سیاه‌جامگان فنی نبود و به واسطه همین وفاق بود. حالا چرا این وفاق در کل فصل نباشد که شهردار و استاندار و ... بیایند ؟تا به امروز که نتیجه گرفته‌ایم کسی حالی از ما نپرسیده اما کاش نگاه مسئولین و مردم عوض شود تا بتوانیم به نتیجه لازمه برسیم. به دنبال رسیدن به سهمیه هستیم به شرطی که زورمان به آن برسد.

 

سراسیایی گفت: به گرمای هواداران و تماشاچیان نیاز داریم. برخی بد بیدار می‌شوند و حرف‌هایی می‌زنند که متاسفانه فراموش می‌کنند فرهنگی هم هست.ما نیاز ویژه‌ای به حمایت و تعصب هواداران خود داریم. بحث اعظم موفقیت یک تیم، حمایت هواداران و مسئولان است. در این 2، 3 ساله یک بار صبوریان، یک بار به رختکن تیم پدیده آمد و شیران، نماینده جدید مشهد در مجلس هم یک بار به تیم ما سر زد.اگر می‌خواهیم سایه تحقیر از فوتبال خراسان دور شود، نیاز است که مدیران و مسئولان انرژی را به پای کار بیاورند و هواداران هم تا پایان در کنار پدیده باشند.

وی درباره اینکه آیا برنامه های نقل و انتقالاتی مهاجری انجام شده است یا نه گفت: به جز خیری، 100درصد خواسته‌های مهاجری در خصوص بازیکنان فصل گذشته انجام شد.

مهاجری درباره شیوه همکاری مربیان در کادر فنی پدیده گفت: سعی کردیم در کادرفنی تیم پدیده یک تیم باشیم. نفر اول و دوم معنا ندارد.

 


همچنین بخوانید
۱ دیدگاه
  • رضا محمدیان پاسخ

    کاپ لطفا پیگیری کنید ببیند راسته که فردا آرش افشین با استقلال قرارداد میبنده الان تو تلگرام خوندم فردا قراداد میبنده

دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.