دسته بندی: فوتبال ايران تاریخ: ۱۱:۰۰:۲۴ ۱۳۹۵/۰۴/۴
سایز متن:
+ -

کارشناس فوتبال ایران گفت: خیلی از فوتبالیست های ما نمی توانند دوره تحصیلشان را تمام کنند. 

به گزارش کاپ، بیژن ذوالفقارنسب بار حضور در برنامه ورزش و مردم اظهار داشت: لیگ خوبی را پشت سر گذاشتیم و جوانان بسیار زیادی به فوتبال ایران معرفی شدند. استقلال خوزستان با آرامش به کارش ادامه داد و با شایستگی قهرمان شد. پرسپولیس هم بعد از چند سال آشفتگی توانست تا آستانه قهرمانی پیش برود.

وی ادامه داد: از نکات منفی هم باید به ناکامی و جایگاه نازل سپاهان و فولاد اشاره کنیم که در سالهای اخیر جزو مدعیان لیگ برتر بودند. به هر حال باید بتوانیم این تیمها را در سطح بالا نگه داریم.

مربی سابق تیم ملی درباره دیدار ایران و آمریکا تصریح کرد: بازی بسیار خاطره انگیز و حساسی بود. از 6 روز قبل از آن بازی، تمامی نهادهای زیرربط با ورزش در روز با مربیان و سرپرست تیم تماس می گرفتند و ما را به بازی خوب توصیه می کردند. اتفاقا از جانب فیفا نیز این توصیه ها وجود داشت. برای اولین بار یک مراسم برای یک بازی فوتبال اجرا شد که در هیچ مسابقه ای تا به حال انجام نشده است. دسته گل و کبوتر توسط بازیکنان 2 تیم به زمین برده شد.

ذوالفقارنسب درباره قیاس بازیکنان آن نسل و بازیکنان امروزی گفت: آن نسل بازیکنان، نسل طلایی بازیکنان ایران بودند. انگیزه ای که بازیکن باید در خودش حفظ کند، این روزها نمی بینیم. آن بازیکنان برای یک تیم اثرگذار بودند اما متاسفانه این روزها آن شخصیت ها پرورش پیدا نمی کند و روح همبستگی در زمین نیست. همان بازیکنان خارج از زمین با هم بحث داشتند اما داخل زمین برای هم جان می دادند. درون زمین همبستگی و  اتفاقات خوب تیمی بود.

وی همچنین اضافه کرد: آن موقع سالهای دوری نیست. خیلی از مربیان شخصیت ها و دیدگاههایشان نسبت به فوتبالیست ها مثل امروز نبود. امروزه خیلی مسائل مالی و بازی کردن به خاطر دیده شدن وجود دارد. رعایت سلسله مراتب بازیکن، مربی، باشگاه و رئیس فدراسیون وجود داشت. به شخصه امیدوارم این روش تغییر پیدا کند. امیدوارم با ایجاد آکادمی ها که با چند باشگاه ایجاد شده، با مسائل آموزشی درستش کنیم. خیلی از فوتبالیست های ما نمی توانند دوره تحصیلشان را تمام کنند. در گذشته تمام افرادی که اسم بردیم، دانشگاه بودند.

وی درباره اختلاف بین برانکو و کی روش بیان داشت: بسیار این موضوع نامتعارف است. فدراسیون فوتبال با هر روشی که خودش می داند، باید این موضوع را حل کند. فیفا اعلام کرده که فدراسیون هر کشور باید دارای کمیته فنی باشد. این کمیته باید از 7 یا 9 نفر تشکیل شود. ما اوایل شهریور اولین بازی خود را با قطر برگزار می کنیم. فدراسیون فوتبال قرار بود در ارمنستان اردویی را برگزار کند. همه ما ساختار فوتبال ارمنستان را می دانیم که از باشگاههای ما بسیار ضعیف تر هستند. چه نیازی به بازی تیم ملی ما با یک باشگاه ارمنستانی هست؟ کره و ژاپن می روند با اسپانیا بازی می کنند و ترسی هم ندارند. آن اردو هم لغو می کنند و دستور می دهند که بازیکنان 10 روز به تمرینات باشگاهی خود نروند. برانکو می گوید که چرا نباید بیایند. صحبت ها پینگ پنگی است و اختلاف نظرهایی بوجود آمده است. وجاهت قانونی فدراسیون فوتبال باید طوری باشد که سرمربی تیم ملی تحت نظر فدراسیون عمل کند.

ذوالفقارنسب افزود: ما نیاز به تغییرات اساسی داشتیم. 8 سال با کفاشیان فوتبال را سپری کردیم و عملکرد خوبی نداشتیم. کمیسیون اصل 90 پرونده قطوری را درست کرده و به مراجع ذیصلاح داده است. فدراسیون جدید باید این موضوعات را اصلاح کند. تاج برنامه اصلی کارشان را ندیدیم و استراتژی اش را ندیدیم. کی روش دشمن برای خودش درست می کند. قبلا اسدی را خطاب کرده بود و حالا برانکو دشمن او شده است. فدراسیون فوتبال باید اعلام کند که کی روش باید از مربیان ایرانی عذرخواهی کند.

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد: کی روش در منچستر و رئال بوده و در آفریقا و امارات هم کار کرده است اما آنجا چنین ادبیاتی نداشته است. شاید بافت فوتبال ما این اجازه را به او می دهد.

وی درباره کمیته فنی فدراسیون گفت: سرمربی تیم ملی برنامه ای را دارد و باید به فدراسیون ارائه شود. اردو و بازی تدارکاتی باید ارائه شود. آن وقت است که کمیته فنی تصمیم می گیرد که این اردوها و بازیها برای تیم ملی به صرفه و به صلاح است. آنجاست که باید با سرمربی مشورت داشته باشند اما کی روش در این جلسات شرکت نمی کند.

ذوالفقارنسب اضافه کرد: جوانگرایی کی روش بسیار خوب است و این مربی نکات مثبتی هم دارد اما در جامعه فوتبال این به وجود آمده که سرمربی تیم ملی فرار رو به جلو می کند. ما در یک فضا و امکانات خوب تیم ملی ما صددرصد شانس صعود دارد. ضمن اینکه گروهی که ما هستیم، نسبت به گروه مقابل اصلا سخت نیست. 


همچنین بخوانید
۳ دیدگاه
  • دفاع در دفاع لایه در لایه ! پاسخ

    سبک بازی کیروش بسیار شبیه سیستم تدافعی دکتر ذوالفقار نسب هست سیستمی که دکتر با سایپا در لیگ ایران مطرح شد و درخشید تدافعی محض به نظرم به جای هزینه های چند میلیاردی اگر تیم را به دست دکتر میدادیم همین نتایج را میگرفت الان هم دیر نشده و مطمئن هستم تیم ملی با روش و سیستم دکتر به جام جهانی صعود خواهد کرد

  • فریبرز پاسخ

    تو خواهشا ببند دهنت ودکترقلابی

  • محمد پاسخ

    متاسفانه در این برنامه حرفهای عجیب و ضد و نقبضی از سوی دکتر بیژن ذوالفقار نسب گفته شد که دلیل ان نا اگاهی و غرض ورزضی اسشان ایشان با کیروش بود!! !اقای دکتر این برنامه فدراسیون و تیم ملی بود که بهم ریخت نه کیروش!!برنامه مورد تایید فدراسیون بود و به مدیران باشگاهها ابلاغ شده بود که اعتراضی نشده بود!!اقای برانکو به محضی که وارد ایران شد پرخاش و تهمت زدن را اغاز کرد!!بی اضباطی از سوی برانکو بود!! ضمنا برانکو ایرانی نیست؟؟؟!!کرواته!! بنابراین چرا کی روش باید از مربیان ایرانی معذرت خواهی کنه!!؟؟؟؟ بعدش استاد گرامی خودت میگی اگه اردوهای خوب باشه و بازی ندارکاتی و امکانات و زمین خوب تیم صعود می کنه به جام جهانی!!خوب عزیز قرار بود در ارمنستان و اتریش همین زمین و امکانات خوب در اختیار تیم ملی قرار بگیره که اقای برانکو و امثال شما بهم زدیدش!!!؟؟؟؟خودت می دونی با خودت چند چندی دکتر جان اصلا!!!!؟؟؟؟؟؟ ریس فدراسیون صرحتا گفت که برنامه فیفا دی متناسب با فوتبال اروپاست و برنامه جام باشگاههای اسیا متناسب با فوتبال شرق اروپا!! تیم ملی ما با این برنامه ها نمی تونه به جحام جهانی بره!!برنامه فوتبال قطر رو ببینید!! از الان سه اردوی شیانه روزی و چهار بازی ندارکاتی با تیمهای اروپایی داره تا زمان دیدار با ایران!!!!بازی های باشگاهیش بعد بازی با ایران و دیگر بازیش با ازبکستانه!! بقیه حریفها مون از جمله ازبکستان و کره هم برنامه مشابهی دارند!! در حالی که کلیه اردوهای تیم ملی ایران تا دو روز قبل بازی با قطر و ازبکستان به خاطر بی انضباطی و خود خواهی یک مربی خارجی که دو ساله پرسپولیس رو سر کار گذاشته تعطیل شد!!!!

دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.