دسته بندی: فوتبال ايران تاریخ: ۱۷:۵۷:۴۲ ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
سایز متن:
+ -

باشگاه پرسپولیس نسبت به اقدام اخیر سازمان لیگ به شدت معترض است.

به گزارش کاپ، چند روز قبل باشگاه پرسپولیس نسبت به ظهور سامانه ای به نام 3040 که خود را تنها سامانه هواداری فوتبال معرفی کرده است معترض شد و حتی مدیران این باشگاه در واکنش به این اتفاق از مصاحبه بازیکنان سرخپوش با دوربین های تلویزیونی ممانعت کردند. 

علی اکبر طاهری به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس نیز در مصاحبه ای با کاپ، نسبت به این موضوع معترض شد و اعلام کرد وقتی باشگاه مطبوعش با سامانه ای به نام 3090 قرارداد دارد و طی دو سال اخیر از این طریق درآمدزایی کرده است چنین موازی کاری چه معنایی دارد؟ 

24 ساعت پس از این مصاحبه امیر عابدینی به عنوان سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در مصاحبه با کاپ، اعلام کرد که 3040 سامانه هواداری نیست و تحت نظر سازمان لیگ فعالیت کرده است و بزودی این مشکل حل می شود.

وی در ادامه گفته بود: قرار شد سامانه 3090 بار دیگر فعال شود و جایگزین 3040 شود. خوشبختانه هر دو باشگاه با تعامل کار را پیش می برند و طی 7 روز گذشته 10 جلسه با آقایان داشته ایم.  

پیرامون این موضوع جلساتی میان مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و نماینده فدراسیون فوتبال برگزار و وعده هایی نیز به دو باشگاه داده شد اما روز گذشته در جریان دیدار استقلال تهران و صنعت نفت آبادان بار دیگر سامانه 3040 با عنوان تنها سامانه هواداری در ورزشگاه آزادی ظاهر شد تا این موضوع دلخوری مدیران باشگاه پرسپولیس را به همراه داشته باشد. 

براساس اطلاعاتی که آنها دریافت کردند در جریان مسابقه سیاه جامگان و سایپا نیز از این سامانه تازه ظهور کرده رونمایی شده بود. 

بحث سامانه 3040 به اینجا رسید که علی اکبر طاهری مدیر باشگاه پرسپولیس ناراحتی شدید خود را به گوش مدیران فوتبال رساند اما ظاهرا قرار نیست اتفاقی رخ دهد و همین موضوع روزهای پر التهابی را پیش روی فوتبال باشگاهی ترسیم می کند.

باشگاه پرسپولیس معتقد است در زمینه انتخاب سامانه هواداری باید به نظرات این باشگاه احترام گذاشته شود و وقتی آنها از طریق سامانه 3090 درآمدزایی می کنند دیگر لزومی ندارد که سامانه جدید در ورزشگاه ها تبلیغ شود.

از سوی دیگر عنوان شده که فدراسیون فوتبال پس از عقد قرارداد خود برای تبلیغات محیطی فوتبال زیر بار این شرط رفته که باید سامانه 3040 نیز اعلام وجود کند.

با توجه به این اتفاقات باشگاه پرسپولیس که در زمینه درآمدزایی نمی تواند از کمک های دولتی بهره مند شود احساس خطر می کند و مدیران آن معتقدند تراشیدن یک رقیب برای سامانه 3090 به منافع این باشگاه آسیب می رساند.

ظاهرا طی روزهای گذشته از سوی برخی مدیران فدراسیون فوتبال وعده هایی مبنی بر جمع شدن سامانه جدید داده شده اما تا این لحظه اقدام عملیاتی صورت نگرفته است. 

اینکه یک باشگاه بخواهد تحت عنوان هواداری از سامانه ای مشخص بهره مند شود حق طبیعی آن باشگاه است اما نکته اینجاست که علت ظهور سامانه جدید چه بوده و چنین موازی کاری ای با چه هدفی صورت گرفته است؟

در شرایطی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند شاید کشیدن ترمز آنها با ایجاد یک سامانه جدید و کمرنگ کردن سامانه مورد نظر این باشگاهها، ضربات جبران ناپذیری را به پیکره این تیم ها وارد کند. 


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.