دسته بندی: فوتبال ايران ، نوستالژي ها تاریخ: ۱۹:۴۹:۵۵ ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
سایز متن:
+ -

در بین قهرمانان تاریخ لیگ برتر، استقلال خوزستان رکورد جالبی در خط دفاعی دارد که البته در آستانه شکستن است.

به گزارش کاپ، در ۱۳۹۲ استقلال آخرین قهرمانی خود را در لیگ برتر به دست آورد. عنوانی که آخرین قهرمانی امیر قلعه‌نویی در این مسابقات نیز بود. استقلالی‌ها در سی و چهار مسابقه خود صاحب ۱۹ برد، ۱۰ مساوی و ۵ شکست شدند تا با ۶۷ امتیاز یک بار دیگر عنوان قهرمانی لیگ را از آن خود بسازند. در این مسابقات تراکتورسازی با ۶۵، سپاهان با ۶۴ و فولاد با ۵۶ امتیاز دوم تا چهارم شدند. از اتفاقات جالب این مسابقات این بود که تیم قهرمان تنها ۴۲ گل به ثمر رساند اما در مقابل در 34 مسابقه  تنها ۱۸ بار دروازه این تیم گشوده شد که تقریبا آماری معادل نیم گل خورده در هر بازی بود. رکوردی که تا آن زمان در بین قهرمانان لیگ برتر بی سابقه بود. در سال ۱۳۹۵ هم استقلال خوزستان در 30 مسابقه خود با ۵۷ امتیاز قهرمان شد. این تیم در طول مسابقات خود تنها ۳۳ بار گلزنی کرد اما با ۱۴ گل خورده نه تنها بهترین خط دفاعی آن فصل شد بلکه رکورد بهترین دفاع تاریخ لیگ را نیز از آن خود ساخت. البته امسال پرسپولیسی ها تاکنون در ۲۷ بازی تنها ۱۰ گل خورده اند آماری که در صورت دریافت کمتر از 4 گل، می تواند رکورد های قبلی را به این تیم اختصاص دهد.

بهترین دفاع تاریخ لیگ برتر


همچنین بخوانید
۲ دیدگاه
  • هشتایی ها پاسخ

    هشتایی ها //هر تیمی به ما میرسه میشه بارسا به لنگ که میرسن تک به تک رو میزنن بیرون نمونش علی عسگر دیدید چیکار کرد و منشاء و...... آقای تاج و... پشت این قهرمانی هستن و سردسته اونها عابدینی این عابدینی رو نشناختید هنوز

  • هشتایی ها پاسخ

    همون دفاع که سه تا از ما خورد فقط خخخ بقیه تیمها به ما و... که میرسن میشن مسی به لنگ که میرسن وا میدن قشنگ بازیهارو نگاه کنید بازی پیکان با ما بازی پیکان با لنگ چقدر فرق داره این جام کثیف مبارک هشتایی ها.

دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.