دسته بندی: فوتبال ايران ، نوستالژي ها تاریخ: ۱۳:۲۷:۵۱ ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
سایز متن:
+ -

اولین مربی خارجی تراکتورسازی از رومانی راهی تبریز شد.

 

به گزارش کاپ، واسیلی گوجا در 19 اکتبر سال 1954 در براسوو رومانی متولد شد و پس از آن که از 1986 به مدت چهار سال در تیم جوانان  تراکتورول براسوو مربیگری کرد و در دوران مدیریت کریم پاداش راهی تراکتورسازی تبریز شد و به اولین مربی خارجی تاریخ تراکتور بدل شد. وی طی 6 سال به تاثیرگذارترین چهره فوتبال تبریز بدل شد و تراکتور را به جمع چهار تیم برتر فوتبال ایران وارد کرد. گوجا بود که مردانی چون کریم باقری، علیرضا نیک مهر، علی باغمیشه، ناصر فرشباف، حسین حسندخت، علی اکبر ذوالمجیدیان و.. را به فوتبال ایران معرفی کرد. تصویر گوجا را در کنار حسین کریمی پیشکسوت فوتبال تبریز مشاهده می کنید.

بعدها واسیلی یک بار دیگر به فوتبال تبریز و باشگاه تراکتور بازگشت. این اتفاق در سال 2003 رخ داد. اما فوتبال ایران تغییرات فراوانی کرده بود و مرد رومانیایی دیگر موفق نبود. دست تقدیر یک دهه بعد یک مربی خارجی دیگر را باز هم به شخصیتی محبوب در تراکتور بدل کرد. تونی اولیویرا از سوی دیگر اروپا می آمد اما با هیبتی مشابه واسیلی و شخصیت کاریزماتیک به سرعت در تراکتور محبوب شد و اولین جام تاریخ باشگاه را برای این تیم به ارمغان آورد. 


همچنین بخوانید
۲۰ دیدگاه
 • فرزادفرزاد پاسخ

  با وحید کاملا موافقم حتما یادت هست که بازی با شهاب زنجان چه جوری سه تاخوردیم اون بازیکن کسی نیست جز هدایت شهریاری سلف حبیب گردانی

 • سجاد پاسخ

  ((((تونی تنها افتخار باشگاه تراکتورسازی رابه دست آورد...یک جام حذفی تنها افتخار تاریخ تراکتور است)))).

 • هادی پاسخ

  آقا اینارو تمام کنید برین یار گیری کنید داور خوب رو زمین نمیمونه ها . قرار داد فغانی تموم شده با سپاهان داور خوبیه تا نرفته پس برین بیارین دیگه . یه داور هم واسه سهمیه آسیا بیارین . تا کی باید با یه یار کمتر بریم میدان . خسته شدیم به خدا

 • مهرداد پاسخ

  البته رزومه و کلاس تونی برتر از واسیلیه بزرگ هست ولی من خودم به خاطر واسیلی تراکتوری شدم و ایشون را از استاد تونی بیشتر دوست دارم فوتبال آذربایجان مدیون واسیلی بزرگ هست کاش مدیریت باشگاه ایشون رو به ورزشگاه یادگار دعوت می کرد و ایشون رو مورد تکریم قرار می داد

 • sasan پاسخ

  ممنون کاپ عزیز.

 • علی-تبریز پاسخ

  تونی سطحش پایین تر از واسیلی گوجا هست. واسیلی گوجا در فوتبال اون زمان با چندتا جوان که خودش استعدادیابی کرده بود تراختور و سوم لیگ کرد که حقش قهرمانی بود و تراختور بهترین تیم شهرستانی لیگ شد.. اون زمان طوری بود که بیشتر از بین اس و پس قهرمانی تعیین می شد(تعیین می کردند) و این رتبه برای یک تیم شهرستانی فوق العاده بود. نتایج ضعیف تونی در آسیا نشان میده مربی ضعیفی هست و آماتور بودنش در بسیاری از مواقع به ضرر تراختور تمام شده.

 • مجید.س پاسخ

  به کوری چشم بد خواهان تراختور هردو مربی خوبند...

 • علی پاسخ

  بازم یه مطلب در مورد تونی نوشته شد دلقک ها اومدن!! چرا توی سایت های هواداری تراکتور از شما خبری نیست عقل هم خوب چیزی والا.

 • تبریزلی پاسخ

  لطفا واسیلی گوجا رو با تونی مقایسه نکنید. مثل مقایسه طلا با آهن قراضه هست.یاشاسین واسیلی گوجا از هر لحاظ تحول ایجاد کرد در تراختور. تونی و چندتا جیره خوار فقط حمایت می کنند و بهش گفتند تو کنار زمین فقط ادا در بیار به هیچ چیز کاری نداشته باش. تونی یک مربی مسخره هست.

 • علی پاسخ

  اینا دیگه چی بگن دو سال هست تونی استقلال رو توی آزادی خورد می کنه پارسال 3-1 امسالم 4-1 البته دیگه برد پرسپولیس ربطی به مربی نداره تجربه ثابت کرده با جلالی هم میشه پرسپولیس رو برد!!!!

 • تراختوری پاسخ

  خوشم میاد که این تونی بدجوری سرخابی هارو سوبله چوبله کرده طرفداراشون دارن از حرص ... اگه کسی یه جلسه تمرین دادن تونی رو ببینه میفهمه که اگه از کی روش سر نباشه کمتر نیست و عمو سیبیلو خودمونه. کور شود هر که نتواند دید.

 • حسین خانی پاسخ

  واسیلی گوجا رو دوست دارم ولی تونی بیشتر یک دلقک هست تا مربی

 • فرزاد پاسخ

  یاشاسین واسیلی قوجا. اولیویرا حیا کن تراختور رها کن

 • عشقیم تراختور پاسخ

  واسیلی گوجا قابل مقایسه با تونی نیست تونی یک مربی پوسیده هست ولی واسیلی فوتبال تبریز و زیرو کرد و پدیده های زیادی معرفی کرد و تیمش هم فوتبال خوبی بازی میکرد از همه مهمتر نظم داشت. ولی تونی فقط یک مترسک هست

 • رضا پاسخ

  تونی ما حسرت سرخابی ها.

 • هوادار پاسخ

  زمانی اومد که تو ایران تیمداری ختم می شد به صندوق عقب ماشین پروین. برنامه داد، تمرین داد، نظم داد، حرفه ای گری داد، کارهایی کرد که تا آن زمان برای دیگر تیمها معنی نداشت، مثل تک شغله شدن فوتبالیست، تمرین کردن طول هفته، بدنسازی منظم، بازیکنا را شب قبل بازی می برد هتل همه تعجب میکردن!!!

 • بهزاد پاسخ

  ولی تونی اصلا قابل مقایسه با بقیه نیست. عاشقشم....

 • ناشناس پاسخ

  عشق است واسیلی و تونیییییی. Yasha TiraXtur.

 • وحید پاسخ

  نوشتید که در مراجعت دوم واسیلی به تبریز موفق نبود.در این مورد چون از نزدیک بازی های تراکتور رو در ورزشگاه پیر باغشمال می دیدم،باید بگم اینطور نیست.تعدادی از بازیکن های اون زمان تراکتور در سه بازی توی زمین راه رفتن تا باخت های سنگینی برای تراکتور رقم بخوره وزمینه ساز اخراج واسیلی بشه که همین طور هم شد.یکی از این بازیکن ها بعدا به عضویت سپاهان دراومد که الان هم مربی یک تیم دسته دومی هست که چند روز پیش دیدار دوستانه ای رو در سه وقت سی دقیقه ای در زمین اختصاصی تراکتور انجام دادن.با دیدن این فرد و حرکاتی که حبیب گردانی امسال دراورد تاریخ به نوعی برای هواداران قدیمی تراکتور زنده شد.

 • Uz Be Uz TT2 پاسخ

  تونی حسرت سرخابی هاااااااااااااااااااااااااااا.

دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.