دسته بندی: والیبال تاریخ: ۱۶:۵۶:۰۴ ۱۳۹۵/۰۸/۸
سایز متن:
+ -

سعیددرخشنده رییس سازمان لیگ گفت: با بی انضباط ها برخورد جدی و محکمی خواهد شد.

به گزارش کاپ، دو هفته از رقابت های لیگ برتر والیبال در حالی برگزار شده است که این بازی ها با حواشی زیادی روبه شده است. 

سعید درخشنده رییس سازمان لیگ معتقد است که می خواهند به سیستم حاکم در والیبال نظم خاصی دهند. از همین رو بازی های لیگ شروع نشده سر کمیته انضباطی حسابی شلوغ است. 

همه تیم ها پیگیر شدند الی ورامین

درخشنده در گفت وگو با کاپ، درباره باخت فنی تیم صالحین ورامین در هفته نخست رقابت های لیگ برتر و اینکه گفته می شود چرا فقط این تیم به خاطر بدهی محروم شد ، اظهار داشت: ما در تاریخ 17مهرماه با تمام تیم ها مکاتبه  کردیم. 12 تیم لیگ برتر در جریان تصمیم ما قرار گرفته اند که اگر تسویه حساب نکنند با برخورد جدی روبه رو خواهند شد. تمام تیم ها به فدراسیون مراجعه کردند و به دنبال حل مشکلات خود بودند اما تیم ورامین نه پاسخ تلفن هایش را می داد ، نه ورودی را پرداخت کرده بود و نه به شکایت بازیکنانش رسیدگی می کرد. به ناچار تصمیم گرفتیم از حضور این تیم جلوگیری به عمل آوریم. زمانی که بازی اول محروم شدند تازه فهمیدند که ما در تصمیم مان جدی هستیم بلافاصله ورودی 80میلیونی را پرداخت کردند 10 درصد از قرارداد بازیکنان امسال شان را هم دادند. به بازیکنان فصل گذشته نیز که چک داده بودند 10 میلیون پیش پرداخت دادند و قرار شد که در اسرع وقت با آنها تسویه حساب کنند. 

ارومیه مبادله کالا به کالا کرد!

وی درباره اینکه چرا با تیم دیگری همچون شهرداری ارومیه که بازیکنانش از آنها طلب دارند چنین برخوردی نشد نیز بیان داشت: شهرداری ارومیه همشاید حدود 2 میلیارد بدهی دارد اما آنها پیگیر کار بودند و با جلسه ای که با داورزنی برگزار کردند قرار شد بدهی های خود را حتی شده به صورت کالا به کالا مبادله کنند. یعنی با شاکی های خود به تفاهم رسیدند و آنها را راضی کردند که به گونه ای طلب های خود را پرداخت کنند. بازیکنانی همچون آرمین تشکری و آرش کشاورزی شکایت های خود را پس گرفتند. در نتیجه به آنها اجازه بازی داده شد چون شاکی نداشتند.

تا نیم فصل به تیم ها وقت دادیم تسویه کنند

وی در ادامه گفت: با همه اینها به همه تیم ها فرصت دادیم به آنها نگفتیم که صفر کنند گفتیم تکلیف را روشن کنید یعنی با بدهکارهای خود صحبت کنید و آنها را متقاعد کنید تا در چند مرحله بدهی های خود را پرداخت کنید. حالا هم لیگ برتر تمام نشده است تا نیم فصل به تیم ها وقت داده ایم اگر تیمی شاکی داشته باشد مطمئنا جلوی بازی آنها را خواهیم گرفت اما امیدواریم تا آن زمان دیگر هیچ بدهی در والیبال باقی نماند. 

مشکلی پیش آید میزبانی را از خاطیان می گیریم

درخشنده درباره برخورد با بی انضباطی ها در رقابت های لیگ برتر نیز گفت: من برای اولین بار از سرپرستان تیم های میزبان دعوت کردم به فدراسیون آمدند و با آنها جلسه ای گذاشتیم. ما صفر تا صد کنترل تماشاچیان را به سرپرستان تیم های میزبان واگذار کرده ایم. من خودم در رقابت های لیگ جهانی ناظر بین المللی هستم هیچگاه نشده به خاطر مثلا فحاشی تماشاگران را بیرون کنم میزبان ها مسوولیت کنترل تماشاچیان را برعهده دارند اگر از عهده این کار برنیایند من به عنوان ناظر موظف هستم به فدراسیون جهانی گزارش دهم و آنها هم میزبانی بعدی را از آن کشور خواهند گرفت. الان هم در لیگ برتر والیبال چنین خواهیم کرد اگر گزارشی برسد میزبانی را از آنها خواهیم گرفت. با اختیارات خودم به عنوان رییس سازمان لیگ طبق ماده 2 بند یک می توانم بازیکن ، کادر فنی و تماشاچیان را تا قبل از تشکیل کمیته انضباطی محروم کنم. با توجه به گزارشی که از سوی ناظران و داوران که به دستم می رسد تمام سعی خودم را می کنم تا قانون را اجرا کنم. الان سرمربی و لیبروی تیم ساری را از بازی فردا محروم کرده ام تا وضعیت آنها در کمیته انضباطی مشخص شود. 

 

کارت مربیگری اش خشک نشده اظهارنظر می کند

وی درباره حرف هایی که سرمربی تیم عمران سازی درباره عابدزاده داور دیدار آنها با اردکان زده بود خاطرنشان کرد: من نمی دانم چگونه یک مربی که هنوز کارت مربیگری اش خشک نشده به خود اجازه می دهد این چنین درباره داوران صحبت کند شاید سوءتفاهمی به وجود آمده باشد شاید سوءتعبیری شده باشد اما نباید حیثیت داور بین المللی را زیر سوال برد اینکه گفته می شود فلان داور با ما مشکل دارد و بازی های ما را بدقضاوت می کند حرف فنی و اصولی نیست . کمیته داوران لحاظ می کند اما قرار نیست که فرمان ما دست مربیان باشد. مربی بگوید با فلان داور خوب هستند یا با فلان داور بد هستند کدام باشد یا کدام نباشد درست نیست. ما خودمان داوران مان را خوب می شناسیم و به آنها اعتماد داریم. امیدوارم دیگر از این صحبت ها در لیگ برتر نشنوم. به خصوص که ما دارای لیگی هستیم که در سطح جهان مهم است و مطمئنا لیگ ما را زیر نظر دارند. به فرض مثال همین تیم ساری دو بازیکن مونته نگرویی دارد آنها وقتی می بییند بازیکنان یک تیم از زمین کنار می روند و بازی را نصفه کاره رها می کنند فردا وقتی از کشورمان بروند راجع به لیگ ما چه خواهند  گفت؟ مطمئنا شکل قشنگی برای لیگ و والیبال ما در جهان نخواهد داشت برای همین باید در رفتارمان خیلی بیشتر از اینها دقت  کنیم. 

چشممان را روی خوبی ها نمی بندیم

رئیس سازمان لیگ درباره تشویق ها در والیبال هم گفت: اگر ما آن سوی داستان را می بینیم سوی دیگر را هم حتما خواهیم دید همانطور که بی انضباط ها جریمه و محروم می شوند مطمئنا از کارهای خوب و خوش اخلاقی ها هم تقدیر خواهیم کرد. همین هفته از سه تیم تقدیر کردیم و نباید چشممان را به روی کارهای خوب و مثبت تیم ها ببندیم و فقط بدی ها را ببینیم.

از حرف های حداد تعجب کردم او ناظر بازی ورامین بود

درخشنده درباره صحبت های حداد که گفته بود فدراسیون بیشتر به دنبال منافع خودش هست تا منافع بازیکنان والیبال گفت: لطفا اگر کسی از برنامه ها و عملکرد ما خبر ندارد اظهارنظر نکند. کمیته انضباطی تمام پرونده شاکیان را بررسی کرده و به وضعیت بازیکنان هم رسیدگی کرده ایم. به باشگاه هم نامه زده ایم تا روشن شدن وضعیت مالی آنها اجازه بازی نخواهیم داد اولویت کاری ما بازیکنان  است بعد فدراسیون. من نمی دانم فردی که در فدراسیون زیاد دیده نمی شود چرا از این  حرف ها زده است؟ حداد خودش ناظر بازی  ورامین با پارسه بود. من خودم به او گفتم به مسوولان ورامین بگویید اگر شاکی نداشته باشند و بازیکنان شکایت خود را پس بگیرند آنها اجازه بازی خواهند داشت باز نمی دانم چرا چنین حرف هایی را مطرح کرده اند.

برای اولین بار در لیگ بانوان پلی آف برگزار می کنیم

او در پایان درباره لیگ برتر بانوان نیز گفت:مراسم قرعه کشی لیگ برتر بانوان با حضور 8 تیم برگزار شد و این رقابت ها در یک گروه به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد. برای اولین بار در لیگ بانوان پلی آف 2 از 3 برگزار خواهیم کرد. انشالله از 5 آذر رقابت ها را برگزار می کنیم و در رادیو هم پخش مستقیم خواهیم داشت.


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.