دسته بندی: والیبال تاریخ: ۱۷:۴۳:۴۳ ۱۳۹۵/۱۲/۹
سایز متن:
+ -

شهرام محمودی بازیکن تیم ملی والیبال می گوید:یک بازی در میان من مصدوم هستم و نمی‌توانم بازی کنم و این  خیلی کلافه‌ام کرده است. سال خیلی سختی داشتم وبرای همین هم نیاز به استراحت دارم تا بتوانم به آسیب‌های بدنم رسیدگی کنم تا مصدومیت ها برطرف شود

به گزارش کاپ، سعیده فتحی -بانک سرمایه همان طور که پیش‌بینی‌ می‌شد توانست با دو پیروزی برابر شهرداری تبریز به مرحله نیمه‌نهایی رقابت های لیگ‌‌برتر والیبال صعود کند . سرمایه‌ای ها اگرچه در بازی نخست مقابل یاران بناکار به مشکل خوردند و در ست پنجم به پیروزی رسیدند در دیدار دوم به مراتب عملکرد بهتری داشتند. آنها در نیمه نهایی نیز بازی نخست مقابل سایپا را بردند تا حالا یک گام به فینال فاصله داشته باشند. فردا بازی دوم این تیم مقابل سایپا برگزار خواهد شد. شهرام محمودی ستاره ملی‌‌‌پوش بانک سرمایه‌ای‌ها ‌معتقد است که بازی دوم برای آنها راحت نخواهد بود و باید با تمام توان به میدان روند. در روزهایی که گذشت بازی دربی فوتبال هم برگزار شد و شهرام که یک پرسپولیسی دو آتیشه به حساب می‌آید از باخت پرسپولیس برابر استقلال هم ناراحت است اما خود را یک هوادار می‌داند و می‌گوید که بازی بالاخره برد و باخت دارد. امروز با شهرام محمودی ملی‌‌‌پوش خوش اخلاق والیبال کشورمان درباره همه اینها گپ زدیم که در زیر می‌خوانید:‌

‌شهرام احتمال باخت پرسپولیس را می‌دادی؟‌قبل از دربی بازی را پیش بینی نکردی؟‌

مسلما دوست داشتم پرسپولیس ببرد اما می‌دانستم بازی سختی خواهد داشت. استقلال هفته خوبی را پشت سر گذاشته بود و با برد مقابل السد اعتماد به نفس پیدا کرده معلوم بود برابر پرسپولیس هم خوب بازی خواهم کرد. قبل از بازی هم خود شما گفتید پیش بینی کن اما من گفتم نتیجه را نمی توانم بگویم چون می دانستم بازی سختی خواهد شد.

‌از عملکرد پرسپولیسی‌ها ناراضی هستی؟‌

ناراضی که نمی‌توان گفت . به نظر من باید پرسپولیس حداقل 6 گل به استقلال می‌زد و خیلی خوب بازی کرد اما گل های آسانی را هم خورد که برایم عجیب بود. با این باخت هم چیزی از ارزش‌های پرسپولیس کم نشد و من به عنوان هوادار همیشه در کنار تیمم می‌مانم و آن روز هم روز بد پرسپولیس بود و من می‌توانم آن را خیلی راحت درک کنم.

‌طارمی و مسلمان هم دیگر طرفدار والیبال شده‌اند؟‌

بله، طارمی از دوستان خوب من است و آنها هم از ورزش والیبال لذت می‌برند و این باعث خوشحالی ماست که به سالن می‌آیند و از نزدیک رقابت‌ها را مشاهده می‌کنند .

‌الان خیلی از هنرمندان هم طرفدار والیبال شده‌‌اند؟‌

به خاطر این است که والیبال ورزش خانوادگی و دانشگاهی است. در سال های اخیر هم سرمایه‌گذاری خوبی شد و با فراهم شدن امکانات رشد خوبی داشتیم. به هر حال درخشیدن در سطح جهانی باعث شد که خیلی ها به سمت والیبال کشیده شوند. این که فوتبالی‌ها و هنرمندان والیبالی شده‌اند برای ما جای خوشحالی دارد .

رقابت با شهرداری تبریز در پلی‌آف چطور بود؟‌

بازی نخست را به نظرم می‌توانستیم راحت تر ببریم ما خودمان بازی را دشوار کردیم . به نظرم عصبانی شدیم و باعث شد رشته کار از دست مان در برود. باید بیشتر روی خودمان کار کنیم. البته خدا را شکر در بازی دوم  توانستیم به مراتب بهتر بازی کنیم و از این که صعود خوبی به نیمه نهایی داشتیم خوشحالم و حالا می‌توانیم کمی استراحت کنیم و برای نیمه نهایی آماده شویم.

و دیدار مقابل سایپا را چطور ارزیابی می کنی؟

سایپا از تیم های خوب والیبال ایران است و در بازی اول هم ما به آنها اجازه خودنمایی ندادیم و آنالیز خوبی از این تیم داریم و انشااله در بازی دوم هم برنده خواهیم شد تا در نهایت به هدف اصلی که فینال و کسب عنوان قهرمانی است برسیم.

‌نظرت درباره کولاکوویچ سرمربی جدید تیم‌ملی چیست؟

ایگور مربی بزرگی است . به هر حال امسال سرمربی تیم‌ملی صربستان بوده و قاعدتاً باید مربی خوبی باشد .

 فکر می‌کنی با این مربی بتوانیم موفق شویم ؟

به هر حال باید شرایط و بستر فراهم باشد تنها سرمربی ملاک نیست. او باید به نظر من طی این 4 سال در تیم‌ملی جوانگرایی کند و به جوان‌‌تر ها بیشتر میدان دهد. مطمئناً تعدادی از بازیکنان در المپیک  2020 نمی‌توانند بازی کنند و باید کولاکوویچ در فکر بازیکنان جایگزین باشد.

‌هنوز هم اصرار به خداحافظی از تیم‌ملی داری؟

من واقعاً قصد دارم  به دردها و مصدومیت هایم برسم و نیاز به استراحت دارم . الان شما ببینید یک بازی در میان من مصدوم هستم و نمی‌توانم بازی کنم و این  خیلی کلافه‌ام کرده است. سال خیلی سختی داشتم و جایگزین هم نبودو تک و تنها مجبور بودم برای بانک سرمایه بازی کنم ، برای همین هم نیاز به استراحت دارم تا بتوانم به آسیب‌های بدنم رسیدگی کنم تا مصدومیت ها برطرف شود . امیدوارم مسئولان هم موافقت کنند و اگر تیم به من نیاز نداشته باشد سال آینده می‌خواهم مصدومیت هایم را برطرف کنم.

‌قبول داری این فصل اعتراض‌هایت به داوری بیشتر شده است؟‌

من اعتراض می‌کنم اما اعتراضم آرام است . همیشه سعی می‌کنم محترمانه اعتراض کنیم. به هر حال وقتی چنین شرایطی به وجود می‌آید نمی‌شود اعتراض نکرد.

‌چه شرایطی ؟ داستان ویدئو چک را می‌گویی؟‌

بله ،‌واقعاً شرایط نامناسبی بود . ویدئوچک ناقص است و بخشی از زمین را اصلاً نشان نمی‌دهد. یک بازی ویدئوچک نداریم و یک باز هم ناقص است، یک بازی هم که روی اسکوربورد نشان ندادند.

‌قبول داری که فرهنگ ویدئو چک هم هنوز در ایران جا نیفتاده است ؟‌

بله ، قبول دارم واقعاً هنوز فرهنگ استفاده از ویدئو چک را نداریم . برخی مربیان از این سیستم برای وقت تلف  کردن استفاده می‌کنند و این باعث می‌شود که زیبایی بازی از بین برود . این در حالی است که ویدئو چک برای زیباتر شدن بازی است. به هر حال نیاز به زمان داریم تا یاد بگیریم چه طور باید از این سیستم  بهره برد. باید کمی صبور تر باشیم و احترام بگذاریم . برای ویدئو چک 5 ثانیه فرصت درخواست داریم  و داوران باید قوانین را بدانند و به تیم ها هم توضیح بدهند. به هر حال برای اولین بار است که در لیگ استفاده می‌کنیم و زمان می‌برد تا همه تیم ها استفاده از آن را یاد بگیرند. ما هم در رقابت های بین‌المللی کمی پخته شدیم و طرز استفاده   از آن را یاد گرفتیم. انشاا... در آینده بهتر خواهد شد و به زیباتر شدن بازی ها هم خواهد افزود.

 و رفتن داورزنی به وزارت ورزش را چطور ارزیابی می کنی؟

خدارا شکر داورزنی جای بدی نرفت و جای شکرش باقی است که باز هم در کنار ورزش است. به هر حال او مدیر قوی است و حالا می تواند نه تنها به والیبال بلکه به تمامی فدراسیون ها کمک کند. برایش آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که فرد کارآمدی هم جانشین او در فدراسیون والیبال شود.

 

 


همچنین بخوانید
۵ دیدگاه
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.