دسته بندی: والیبال تاریخ: ۱۳:۰۶:۴۰ ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
سایز متن:
+ -

سرمربی تیم ملی والیبال گفت:ما تمام توان مان را به کار می گیرم که برنده باشیم و هیچ مسابقه ای از قبل برنده یا بازنده نیستیم.

به گزارش کاپ، ایگور کولاکوویچ، سرمربی مونته نگرویی تیم ملی والیبال در نخستین نشست خبری خود که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: من در حال حاضر سرمربی تیم ملی والیبال ایران هستم که یکی از قدرت‌های جهان به حساب می‌آید و این به معنی آن است که سوابق کاری من در بالاترین سطح ممکن ادامه خواهد داشت، من در یک ماه گذشته تعداد زیادی از مسابقات لیگ ایران را دیده‌ام و جلسات زیادی در مورد آینده تیم ملی برگزار کرده‌ام. در حال حاضر تلاش می‌کنم از نظر شیوه جدید زندگی و کاری با شرایط ایران مطابقت پیدا کنم.

وی درباره خصوص بازی های تدارکاتی عنوان کرد: در ابتدا در هفته اول ماه می در مونته‌نگرو با تیم ملی این کشور بازی می‌کنیم و سپس با اسلوونی که سرمربی آن کواچ است در تاریخ‌های 14 و 15 می روبه‌رو می شویم که نایب قهرمان اروپا است. پس از آن هم قرار است، 20 می با لهستان بازی کنیم و انتظار من این است که 21 می یک بازی دوستانه دیگر با لهستان برگزار کنیم تا به این ترتیب دور اول آماده سازی ما تمام شود و سپس به ایران برمی گردیم و برای لیگ جهانی آماده می‌شویم.  من در یک ماه گذشته تصمیماتی در مورد روش کاری خود در ایران گرفته‌ام. روز 8 آوریل نخستین اردوی ما پیش از لیگ جهانی والیبال آغاز خواهد شد، در هفته نخست اردو گروهی از بازیکنان برای حضور در لیگ جهانی و همچنین برنامه‌های آتی تیم ملی دعوت خواهد شد. در این اردو بیشتر بازیکنانی دعوت می‌شوند که قرار است در لیگ جهانی 2017 حضور داشته باشند.

سرمربی تیم ملی والیبال همچنین درباره جوان گرایی تصریح کرد: در افق جوان گرایی که ما مدنظر داریم قطعا از آن ها دعوت می کنیم اما محور اصلی کار شایستگان هستند و همه دعوت می شوند و مشخص نیست به هرکسی چه مقدار بازی می رسد. راه ما همان هدفی است که تعیین کرده ایم و از بازیکنان و جوان های شایسته و باثبات استفاده خواهیم کرد. این به منزله سرپرست خانواده ای است که باید به فکر همه باشد و برای کسانی هم که تازه می آیند باید برنامه داشت.

کولاکوویچ با اشاره به سطح لیگ برتر گفت: تمام ملی پوشان ما از لیگ ایران می آیند و باید به آن اهمیت داد و با همین هدف هم در این یک ماه برخی از بازی ها را از نزدیک دیدم و فیلم برخی از بازی‌ها را هم دیدم. نه فقط به این واسطه که الان سرمربی ایران هستم اما این را دیده ام که خبرنگاران و رسانه های اروپایی لیگ ایران را زیرنظر دارند و آن را جزو لیگ ها مهم جهان دسته بندی می کنند. سخت است برای من که وجه تمایزی بین لیگ ایران و لیگ های دیگر قائل شوم. شاید باشگاه‌های ایران خیلی ثروتمند نباشند ولی همسان و شانه به شانه هم هستند و باعث شده رقابتی با یکدیگر داشته باشند.

وی درباره مصدومیت برخی ستاره های ملی پوش گفت: این فقط به تیم ملی ایران محدود نمی شود و تیم های زیادی در دنیا با این مشکل مواجه هستند. رقابت های متعدد این اجازه را به بازیکنان نمی دهد که به صورت کامل مصدومیت هایشان را درمان کنند. با ملی پوشان صحبت کردند و آن‌ها گفته‌اند که هیچ استراحتی نداشتند و روزهای سختی را پشت سرگذاشته اند. می دانیم که ارگانیسم بشر به مانند بشر نیست که ۲۴ساعته کار کند و احتیاج به استراحت دارد تا خودش را احیا کند. من همیشه به بازیکنان خودم توصیه کردم و زمانی هم برای استراحت آن ها درنظر گرفته ام که این کار را برای ایرانی ها هم انجام می دهم. بعد از لیگ برتر بازیکنان ۳تا ۴هفته استراحت نیمه فعال دارند و ما بین ۷تا ۸هفته زمان تا آغاز لیگ جهانی خواهیم داشت که فکر می کنم این استراحت کافی باشد. زمانی که ما بخواهیم کارمان شروع کنیم تلاش می کنیم درباره ملی پوشانی که فشار زیادی روی آن ها بوده با احتیاط کار کنیم. پزشک تیم ملی گزارش خوبی را از بازیکنان به من داده که فکر نمی کنم هیچ یک از آن ها غیرقابل حل باشد.

کولاکوویچ همچنین درباره خداحافظی مهدوی و محمودی خاطرنشان کرد: مهدی مهدوی که رسما خداحافظی کرده است اما من با محمودی صحبت کردم و متوجه شدم او درگیر مشکلات جسمانی و روحی و روانی متعددی است. تلاش نکردم که او به تیم ملی بازگردد بلکه از او خواستم دوباره فکر کند ودرباره تصمیمش تجدید نظر کند و قطعا با او در این باره تفاهم خواهم داشت.

وی درباره مشکلات ایران در برخی از پست ها به مانند قطر پاسور گفت: ما باید منتظر تصمیم محمودی باشیم و ارزیابی که درباره مصدومیتت غفور است استراحت حدود ۳هفته ای است و براساس ارزیابی تیم ملی او بعد از این مدت می تواند دوباره کارش را از سربگیرد. در آینده بهتر می توانیم دراین باره تصمیم بگیریم و من ترجیح می دهد که فعلا صبر کنیم و با عجله تصمیم نگیریم.

سرمربی تیم ملی درباره جوانگرایی بار دیگر افزود: گفتم که خیلی مهم است که نتایج را حفظ کنیم و در حین کار محوریت اصلی تیم ملی را هم حفظ کنیم و هر جا نیاز داشتیم جوانگرایی کنیم. ممکن است در مقطعی با مشکل روبرو شویم، اما پس از مدتی درست خواهد شد. برای 2020 احتمالا تعدادی از بازیکنان کنونی نمی توانند حضور داشته باشند و باید از جوان ترها استفاده کنیم.

وی درباره معرفی پدیده لیگ برتر خاطرنشان کرد: من تمرینات برخی باشگاه ها و تیم های ملی را هم زیر نظر داشتم. بر همین اساس گفتم ایران پتانسیل بالایی دارد، اما از بازیکنی نام نمی برم چون درست نیست. چون نظر کنونی من برای سن و سال جوانان خطرناک است و آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کولاکوویچ درباره نظم در اردوی تیم ملی اظهار داشت: حضور در تیم ملی برای هر بازیکنی یک افتخار است. از این نظر توقع دارم ملی پوشان فقط سفیر ورزش خود نباشند، بلکه سفیر کشور خود باشند. من خواستار برقرارى نظم در داخل و خارج از زمین هستم. هرکسی که نتواند این موازین را رعایت کند، قطعا حذف خواهد شد، چون تیم ملی برای ملت ایران است و خصوصی سازی شده برای آنها نیست.

وی در پاسخ به این سوال که می توانید قهرمان جهان شوید، گفت: فکر می کنم اظهار نظر من خوب ترجمه نشده است! پرسیدند نظرت درمورد مسابقات چیست و من هم گفتم در هر مسابقه باید برنده شویم. اگر در هر مسابقه برنده شویم قهرمان جهان خواهیم شد، اما باید بدانیم غیر از ایران تیم های دیگری هم هستند و تیمی نمی تواند مدعی باشد که قهرمان ثابت جهان است. نمی توانم قول دروغ بدهم. قول دادن همیشه موجب شادی کاذب می شود.ما تمام توان مان را به کار می گیرم که برنده باشیم و هیچ مسابقه ای از قبل برنده یا بازنده نیستیم.

سرمربی تیم ملی ایران درباره دستیارانش بیان داشت:  دستیار اول من قطعا پیمان اکبری خواهد بود. دو نفر دیگر هم قرار است به ما اضافه شوند که از دستیاران سابق من هستند. دستیار اول تیم ملی کنونی صربستان و بدنسازی که قبلا با وی کار کرده ام هم کنار من خواهند بود. من برای مربیان ایرانی احترام می گذارم و خودم درخواست کردم اکبری دستیار من باشد. او دانش خوبی دارد و ارتباط مناسبی با سایر مربیان ایرانی دارد و کمک می کند تا با شرایط بهتر اشنا شوم.

وی افزود: تیم ایران با گام گذاشتن در المپیک موفقیت بزرگی کسب کرد و همیشه انتظار مردم بالاتر از واقعیت است. حداقل 15 تیم ملی دیگر در جهان داریم که با نگرش ما دنبال موفقیت هستند. همیشه می جنگیم تا مدال بگیریم. نمی توانم قولی بدهم و فقط می گویم همیشه مبارزه می کنیم تا برنده باشیم و هیچ کسی حق ندارد در این راه امید را از ما بگیرد.

کولاکوویچ درباره سیچلو هم گفت: احترام خاصی برای وی قائل هستم، اما در چارچوب مذاکراتی ما قرار نداشت. قطعا آمدم تا با نفراتی کار کنم که با هم آشنا هستیم و قبلا با هم کار کرده ایم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره احتمال حضور همسرش به عنوان مربی تیم ملی هندبال بانوان گفت: من با همسرم به دعوت فدراسیون هندبال به محل تمرین تیم ملی بانوان رفتم اما تا این لحظه چنین مسئله ای مدنظر است و دعوتی هم به عمل نیامده است.

کولاکوویچ در پایان گفت: از سوال ها همه ممنونم چرا که به من کمک می کند چه چیزی مدنظر شما است. دوباره تکرار می کنم که خبرنگاران را به عنوان شرکای ورزشی تصور می کنم و دوست دارم همان طور که من به حرفه شما احترام می گذارم شما هم این کار را نجام بدهید. به زودی تاریخ جدیدی در تقویم شما رقم می خورد و تلاش می کنم برای اولین بار فارسی صحبت کنم.


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.