دسته بندی: والیبال تاریخ: ۱۵:۴۰:۱۶ ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
سایز متن:
+ -

پیمان اکبری می گوید که تیم بانک سرمایه را قهرمان فصل گذشته لیگ نمی داند چراکه آنها به واسطه مرگ رضا ابراهیمی به این عنوان رسیده اند و هر روز باید برای آن مرحوم فاتحه ای بخوانند.

به گزارش کاپ، عادت کرده ایم به اینکه ملی پوشان والیبال شرع خوبی در لیگ جهانی نداشته باشند، به اینکه رفته رفته بهتر شوند و هرچه به آخر تورنمنت نزدیک تر می شویم بچه های ایران شیرو شیرتر می شوند. امسال هم می دانستیم داستان همین است به خصوص که به خوبی از وضعیت تیم و خستگی بازیکنان خبر داشتیم و برای همین هم توقع برد مقابل برزیل و حتی آمریکا را نداشتیم. بازی نخست مقابل میزبان را از قبل می شد حدس زد هرچه باشد برزیل از قدرت های والیبال است و میزبان المپیک بدون شک آنها برای طلای ریو آماده شده اند و در شرایط نابرابر مشخص بود که مقابل آنها حرف زیادی برای گفتن نخواهیم داشت.در دیدار نخست نه شادابی لازم را داشتیم نه هماهنگی سابق را اما بازی با آمریکا داستان فرق کرد و ایران به ایران واقعی نزدیک تر شد. بچه ها باز هم مثل یک جنگجوی تمام عیار در میدان ظاهر شدند و اگر ست دوم را از بازی فاکتور بگیریم در باقی دقایق ملی پوشان ایران سایه به سایه آمریکا حرکت کردند و در برخی دقایق هم از آنها پیش بودند اما در پوئن های حساس باز نتوانستند کاری از پیش ببرند و حریف برنده این دقایق بود.

در بازی سوم اما مقابل آرژانتین شرایط بهتری داشتیم و توانستیم به اولین پیروزی خود در لیگ جهانی 2016 دست یابیم. ولاسکو شناخت خوبی از ایران داشت و لوزانو هم به خوبی تیم کشورش را می شناخت که در نهایت جنگ مربیان آرژانتینی به نام لوزانو تمام شد

پیمان اکبری سرمربی تیم والیبال پیکان اعتقاد دارد که ایران می توانست در برابر آمریکا به پیروزی برسد و آرژانتیم را هم با ید سه بر صفر می بردیم. اکبری که هدایت تیم پیکان را برای فصل آینده در اختیار دارد تمایلی به صحبت درباره شرایط باشگاه ندارد و با وجود اینکه شیعی مدیرعامل باشگاه گفت خبرهای خوشی در راه است و خبرهای درگوشی هم حکایت از توافق پیکانی ها با سعید معروف دارد اما سرمربی تیم فعلا ترجیح می دهد درباره وضعیت پیکان صحبتی نکند از همین رو ما هم با او بیشتر درباره تیم ملی گپ زدیم که در زیر می خوانید.

دو دیدار تیم ملی والیبال مقابل برزیل و آمریکا را چطور دیدید؟

بازی اول مقابل برزیل خوب نبودیم و از قبل هم می شد حدس زد که این بازی را شکست بخوریم به هر حال بچه ها شرایط خوبی نداشتند اما در بازی دوم برابر آمریکا به مراتب شرایط بهتر شد و اگر در پوئن های حساس اشتباه نمی کردیم الان نتیجه برعکس بود و ایران برنده می شد. اگر ست دوم را کنار بگذاریم و در ست های اول، سوم و چهارم ایران عملکرد خوبی داشت و حتی شانس پیروزی هم داشتیم. به نظرم شانس ما برای پیروزی حتی بیشتر از آمریکا بود ولی حریف در پوئن های حساس باتجربه تر ظاهر شد. آمریکا تیم بسیار خوب ، بابرنامه و بانظمی است اما می شد آن را شکست داد.

چرا دوباره در پوئن های حساس بازی را واگذار می کنیم؟

در حال حاضر ما در دریافت مشکل داریم و جای خالی فرهاد قائمی در تیم احساس می شود. هر موقع دریافت خوب به پاسور رسیده معروف به درستی خط حمله را تغذیه کرده است.امیدوارم قائمی بهبود یابد و زودتر به تیم بازگردد.

رقابت با آرژانتین را چطور دیدید؟

آرژانتین سبک بازی اش فرق می کند و قدرت دو حریف دیگر را نداشت.آنها والیبال را زیرکانه بازی می کنند یعنی اینکه اگر زورشان به دفاع نرسد آنقدر سر به سر دفاع می گذارند و اذیت می کنند تا به هدف شان برسند. از طرف دیگر مربی باهوشی همچون ولاسکو داشتنند که به خوبی ایران را می شناخت. بچه ها اتفاقی که در وردکاپ افتاد را در این بازی جبران کردند اگرچه می توانستند این بازی را سه بر صفر برنده شوند. به هرحال ما با دید متفاوتی مقابل آرژانتین قرار گرفتیم. در وردکاپ دید ما این بود که راحت آرژانتین را می بریم اما با شکستی که مقابل آنها خوردیم با دیدگاه متفاوتی مقابل آنها ظاهر شدیم و وقتی دو ست را بردیم فکر کردیم برنده بازی هستیم و دیگر تمام شده است که از این غفلت ما ولاسکو نهایت استفاده را کرد اما خداروشکر که در ست پنجم باز توانستیم میدان را به دست بگیریم و برنده شویم.

ولاسکو می گوید که بازی در لیگ جهانی مهم نیست و رقابت اصلی ایران با آرژانتین در المپیک است.

ولاسکو مربی باهوشی است و اینکه رقابت اصلی در المپیک است واقعیت دارد و همه تیم ها در آن میدان با تمام توان می آیند اما ولاسکو خوب می داند که در لیگ جهانی هم کار دشواری دارد. باتغییراتی که در نحوه برگزاری رقابت ها صورت گرفته است معلوم نیست سرنوشت تیم ها چه شود و بتوانند به مرحله نهایی راه یابند یا خیر. فعلا ما این بازی را بردیم و امیدوارم در  المپیک هم برنده باشیم.

خیلی ها اعتقاد دارند که باید به بازیکنان اصلی در لیگ جهانی استراحت داده می شد نظر شماچیست؟

واقعیت این است که ما آنقدر بازیکن نداریم که بخواهیم به یک تیم استراحت دهیم و یک تیم دیگر به جایش بفرستیم. بازیکن داریم اما فاصله آنها با بازیکنان اصلی زیاد است. به نظرم با همه این شرایط باید کمی به بازیکنانی که فشار روی آنها زیاد بود استراحت می دادیم مثلا در این دو بازی نخست که می دانستیم پیروز شدن سخت است استراحت می دادیم و از بازی سوم و یا صربستان از اصلی ها بهره می بردیم.

مشکل اصلی که در تیم احساس می کنید چیست؟

به نظرم اینکه ما فقط یک بازیکن پشت خط زن را با خودمان به برزیل بردیم کمی ریسک کردیم. شرایط خوبی نیست که فقط یک محمودی را برای این پست داریم خدایی نکرده اگر شهرام سرما بخورد یا سرش درد بگیرد باید چه کنیم؟ ما در ایران بازیکنان پشت خط زن داریم و بهتر بود که ریسک نمی کردیم و حالا که غفور مصدوم است بازیکن دیگری را با تیم راهی می کردیم.

عملکرد لوزانو را چطور دیدید؟

زود است درباره لوزانو بخواهیم نظر دهیم باید تا پایان المپیک صبر کنیم اما به شخصه تا به اینجا از او راضی هستم به خصوص در دیدار برابر کانادا باید بپذیریم که پیروزی را به اومدیون هستیم و از کاری که کرد خوشم آمد. او به نحو احسن از همه بازیکنانش استفاده کرد و برد مقابل کانادا را باید به نام لوزانو بزنیم.

فکر می کنید در المپیک چه جایگاهی را بدست بیاوریم؟

راه یابی به المپیک زیاد سخت نبود و مهم این است که بتوانیم در المپیک خوب ظاهر شویم. اگر بتوانیم به جمع 4 تیم برتر راه یابیم به نظرم فوق العاده است . اگر الان نتوانیم به این مهم برسیم مطمئنا دوره بعد هم نخواهیم رسید. چراکه این بهترین تیم ماست و بعد از المپیک چند بازیکن جدا خواهند شد و با ریزش مواجه می شویم.الان اوج پختگی تیم است و وقت نتیجه گیری در دوره های بعد معلوم نیست شرایط تیم به چه شکلی شود.

آقای کارخانه به اینکه برخی به خریدهای بانک سرمایه انتقاد کرده اند خرده گرفت و گفت مگر سال های قبل قهرمانان همین تعداد بازیکن ملی پوش نداشتند؟ نظر شما در این باره چیست؟

اول اینکه من اصلا دلم نمی خواهد درباره تیم های دیگر صحبتی کنم اما این را می گویم که پیکان هیچ گاه همه ستاره های تیم ملی را کنار هم نداشت ما بازیکن ملی پوش داشتیم اما لول ملی پوشان با هم فرق می کند. اینکه گفته اند عده ای چشم ندارند قهرمانی بانک سرمایه را ببینند هم باید بگویم این تیم از نظر ما قهرمان نشده است و مرگ مرحوم رضا ابراهیمی باعث شد آنها خود را قهرمان بدانند و بهتر است هر روز فاتحه ای برای آن خدابیامرز بفرستند.

سعیده فتحی


همچنین بخوانید
۴ دیدگاه
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.