دسته بندی: کشتی تاریخ: ۱۹:۴۰:۱۹ ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
سایز متن:
+ -

همزمان با مراسم افتتاحیه جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه از پوئم سمفونی " تختی" که توسط نشر "نغمه حصار " منتشر شده است، توسط دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان رونمایی شد.

به گزارش کاپ، در مراسم رونمایی از این اثر هنری شهرام ناظری خواننده پرآوازه کشورمان در مورد این اثر تاریخی و جایگاه والای جهان پهلوان تختی صحبت هایی را مطرح کرد.

پوئم سمفونی «تختی» با آهنگسازی «پوریا خادم» به رهبری علی رهبری و خوانندگی محمد معتمدی در استدیو «اسمچکی» توسط ارکستر فیلارمونیک پراگ اجرا و ضبط شد که توسط موسسه فرهنگی هنری  نغمه حصار منتشر می شود. 

موومان نخست این پوئم سمفونی، تختی را به عنوانِ یک اسطوره‌ی پهلوانی وصف می‌کند و موومان دوم آن، به جنبه قهرمانی و کشتی این قهرمان کشتی می‌پردازد و در موومان سوم ویژگی های شخصیتی این پهلوان و ارتباط عمیق و عاطفی او با مردم دستمایه قرار گرفته و موومان چهارم نیز در مورد مرگ جهان پهلوان تختی، و مرثیه یی است برای ایشان. 

 این سمفونی توسط ارکستر فیلارمونیک پراگ، به رهبری علی رهبری و خوانندگی محمد معتمدی اجرا شد. این قطعه در استدیو «اسمچکی» پراگ با مدیریت اجرایی «باربد بیات» ضبط شده است. ارکستر فیلارمونیک پراگ و استودیو اسمچکی موسیقی فیلم‌هایی همچون هری پاتر، ایندیانا جونز، بن هور، گلادیاتور، دزدان دریایی کاراییب و برخی فیلم‌های معروف دیگر هالیوود را اجرا و ضبط کرده‌اند.


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.