دسته بندی: کشتی تاریخ: ۱۱:۳۳:۱۲ ۱۳۹۵/۰۴/۲۰
سایز متن:
+ -

فردین معصومی نسل قبلی کمیل قاسمی و پرویز هادی در سنگین وزن کشتی آزاد ایران است. آزادکار پرتلاشی که با ممارست خود توانست به مدال نقره و برنز جهان برسد و در نهایت همچون هر ورزشکار دیگری با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد تا جوان تر ها پا به میدان بگذارند.

 

معصومی که خود روزگاری حریف کمیل قاسمی و پرویز هادی بود در مورد مسابقه انتخابی بین این دو و حواشی به وجود آمده به خبرنگار کاپ گفت: مسابقه انتخابی با تشخیص اعضای شورای فنی برگزار شده و باید به نتیجه آن احترام گذاشت. کمیل قاسمی چهار سال قبل در انتخابی من را هم شکست داد و به المپیک رفت. آن زمان من در کوه بودم که گفتند باید بیایی و کشتی انتخابی بگیری، من هم قبول کردم و کشتی گرفتم و شکست هم خوردم؛ اما خب شکستم را قبول کرده و با کشتی خداحافظی کردم. پرویز هادی هم اگر به زمان برگزاری انتخابی اعتراض دارد باید قبل از انتخابی اعتراض خود را اعلام می کرد و به میدان نمی آمد، نه اینکه بعد از شکست دست به اعتراض بزند. حالا دیگر مردم اعتراض هادی را نخواهند پذیرفت. من سال هاست پرویز را می شناسم و می دانم که هم از نظر اخلاقی و هم مبارزه کشتی گیر خوبی است؛ اما دیگر باید قبول کند که شکست خورده و به حریف خود تبریک بگوید.

 

دارنده مدال برنز جهان در واکنش به این موضوع که قبل از برگزاری مسابقه انتخابی اکثر کارشناسان بر این باور بودند که پرویز هادی به توجه به شرایط بدنی و سابقه مسابقه رودرروی اش با کمیل قاسمی برنده این دیدار خواهد بود گفت: کمیل باهوش تر از پرویز عمل کرد و توانست در حالی که کشتی نخست را 7 بر 3 باخته بود دو کشتی بعد را به نفع خود تمام کند. به هر حال قاسمی با اینکه شرایط و سطح سنگین وزن در دنیا به نحوی شده که راحت تر می توان مدال گرفت؛ اما نماینده کشورمان در المپیک کار سختی برای افتخارآفرینی خواهد داشت. من احساس می کنم هم کمیل و هم پرویز هر دو توان موفقیت در المپیک ریو را دارند. این دو کشتی گیر نقاط قوت و ضعف خود را دارا هستند. جایی که هادی قدرتمند از کمیل ضعف دارد و جایی که قاسمی قوی تر است پرویز دچار ضعف است؛ اما خب هیچ کشتی گیر کامل نیست و هر کس در المپیک کمتر اشتباه کند پیروز خواهد بود. با این حال به نظر می رسد کمیل قاسمی شرایط و زیرکی بهتر و بیشتری نسبت به پرویز هادی برای موفقیت در المپیک دارد.  

 

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی آسیا در پاسخ به این سوال که کمیل قاسمی رقبای قدرتمندی چون طاها آکگول ترک و بلال ماخوف روس را در المپیک پیش رو دارد و پیشنهاد او به کمیل برای موفقیت در برابر این رقبای سرشناس چیست گفت: در المپیکی کسانی تو را می برند که فکرش را هم نمی کنی. من در المپیک به کسی باختم که بارها و بارها شکست اش داده بودم. من فکر می کرد تنها به تایمازوف خواهم باخت در حالی که اصلا به تایمازوف نرسیدم. در المپیک همه برای بردن تو به میدان می آیند، پس باید با قدرت و آمادگی بالا راهی میدان شوی و در برابر همه رقبا سخت بجنگی تا به موفقیت برسی.

 

دارنده مدال نقره و برنز بازی های آسیایی در پایان گفت: من برای نماینده کشورمان در سنگین وزن به کل برای کشتی گیران و ورزشکاران کشورمان در المپیک آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بتوانند با کسب نتیجه ای مناسب مزد زحمات خود را گرفته و مردم ایران را شاد کنند. مهم نیست که کمیل به المپیک برود یا پرویز همه موفقیت ایران در این میدان بزرگ است، از همین رو به این دو کشتی گیر پیشنهاد می کنم که برای موفقیت ایران تلاش کنند و با هم رفیق باشند. کادر فنی به دنبال بهترین نتیجه در المپیک است.


همچنین بخوانید
دیدگاه شما

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
کد امنیتی صحیح نمی باشد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.